Görüş Bildir

Dünya Üzerinde Sadece 3 Tane Kuzey Beyaz Gergedanı Kaldı

Haberler
> Dünya Üzerinde Sadece 3 Tane Kuzey Beyaz Gergedanı Kaldı

Dünya üzerinde yalnızca dört tane kalan kuzey beyaz gergedanlarından biri daha öldü.

ABD'nin San Diego kentindeki hayvanat bahçesinde yaşayan 41 yaşındaki Nola adlı gergedanın durumunun, 13 Kasım’da geçirdiği kalça ameliyatının ardından kötüleştiği ve uyutulduğu bildiriliyor. 

Nola’nın 1989 yılından bu yana hayvanat bahçesinin en ilgi çeken üyelerinden biri olduğu kaydediliyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) verdiği bilgiye göre, yeryüzünde kalan son üç kuzey beyaz gergedanı (Ceratotherium simum cottoni) Kenya’da Ol Pejeta Vahşi Yaşam Parkı’nda yaşıyor ve ileri yaşta olan bu hayvanlar avcılara karşı günde 24 saat silahlı bekçilerin koruması altında bulunuyor. Son olarak temmuz ayında Çek Cumhuriyeti’ndeki bir hayvanat bahçesinde bulunan kuzey beyaz gergedanı hayatını kaybetmişti.

Afrodizyak söylentisi soy tüketiyor

Afrodizyak söylentisi soy tüketiyor

Beyaz gergedanlar dünyanın en nadir büyük memeli hayvanları sayılıyor. Daha önce Kongo’dan Uganda ve Çad’a kadar uzanan bir bölgeye yayılmış olan kuzey beyaz gergedanlarının soyu tükenmek üzere. 

Bazı Uzakdoğu kültürlerinde öğütülmüş gergedan boynuzunun birçok hastalığa iyi geldiği, afrodizyak etkisi gösterdiği iddia edildiği için, bu hayvanlar yoğun bir şekilde avcıların hedefi olmuş ve 2008 yılında vahşi ortamdaki kuzey beyaz gergedanlarının sayısı sıfıra inmişti.

DW

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
137
83
45
16
15
8
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Salih Soyyiğit

Bu konuyla ilgili Flash TV'ye soruşturma açılması lazım.

haylaz adam

sırf afrodizyak etkisi var diye hayvanı avlayacağınıza uyuşturup boynuzunun üstüne oturun... siktiniz doğanın ebesini

angelofdevil89

Küçücük şeyleri can alacak kadar büyüten tek varlık biziz. Keşke her canlıya sadece can olarak bakabilsek. İnsan ya da hayvan... Nasıl bir şey olduğunda bizi... Devamını Gör