Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünya'nın En Ürkütücü ve Gizemli Oteli: Cecil Hotel

 > 
3.4bPAYLAŞIM

Cecil Otel’in geçmişi o kadar karanlık ve korkunç ki bazıları 600 odanın lanetlendiğini söylüyor.

Cecil Otel, kısmen karanlık geçmişi sayesinde Los Angeles’ın en ünlü otellerinden biridir. Bazıları; katillere, akıl hastalarına ve hayaletlere ev sahipliği yapan Cecil’in sıradan bir otel olmadığını ve lanetli olduğunu söylüyorlar.

The history of the Cecil Hotel is so dark and gory that some say all 600 rooms are cursed

1985’te Cecil, sadece ünlü seri katil Richard Ramirez’e değil, aynı zamanda katil Jack Underweger’e de ev sahipliği yaptı. Ayrıca yıllar boyunca ilginç ölümler zincirinin de yeri olmuştur, bu ölümlerden en yenisi de Elisa Lam’ın ölümüdür.

Şubat 2013’te ölümünden iki hafta sonra, otel müşterileri ve personeli suyun tadının ve görünüşünün değiştiğinden şikâyet etmeye başladığında, 21 yaşındaki Elisa’nın cesedi bulundu. Tam iki hafta boyunca kızın cesedi habersizce çatıdaki su tanklarının içinde çürüyormuş.
Soruşturma, polisleri otelin çok ilginç bir güvenlik görüntüsüne yöneltti. Video, Elisa’nın tek başına asansöre girdiğini ve panodaki düğmelere basmak için durduğunu gösteriyor. Tuşları çalıştırmadaki birkaç başarısız girişimden sonra asansörden çıkıyor ve orada olmayan biriyle konuşuyor gibi görünüyor. Sonra uzaklaşıyor ve bir zaman sonra asansörün kapıları kapanıyor. Yetkililer, bu video kaydedildikten sonra Elisa’nın su tankına ulaştığına ve boğulduğuna inanıyorlar.

Elisa, Cecil’deki birçok tuhaf ölümden sadece biri. Pauline Otton dokuzuncu kattaki odasından atladı ve George Gianinni'nin üzerine düşerek onun da ölümüne sebep oldu. Çözülemeyen bir diğer olay ise Goldie Osgood, diğer bir adıyla güvercin kadın, cinayeti. Richard Ramirez otelde kalmadan çok önce kadın, yedinci kattaki odasında soyulmuş, boğulmuş, tecavüze uğramış ve bıçaklanmış halde bulundu.

Ramirez'in, diğer bir deyişle “Gece Sapığı”, hikayesine gelirsek; Cecil’deki çatı katında kalırken öldürdüğü 13 kadınla 1984-85’te Los Angeles’ta terör estirdi. Tur rehberine göre gece cinayet işledikten sonra kanlı kıyafetlerini çöp kutusuna atıyordu.

Ramirez taklitçisi olan katil Jack Underweger ise Cecil’de kalırken 3 fahişeyi öldürdü. Birçok kişi gece sapığını kendine idol olarak seçtiğine inanır.

Son yıllarda otel; binanın, orada ölen sayısız insanın ruhu tarafından dadanılan bir yer olduğuna inanan paranormal meraklıları için aktif bir ziyaret noktası olmuş. 

Cecil Otel, ismini “Stay on Main” olarak değiştirerek geçmişinden kurtulmayı denedi ama maalesef hiçbir isim değişikliği, Amerika’nın en lanetli ve hayaletli otellerinden birinin kana bulanmış geçmişini temizleyemedi.

Eğer geceyi bu otelde geçirmek istiyorsanız bir kez daha düşünün deriz. Çünkü geceyi atlatamama ihtimaliniz de var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zuhal-unal

filmi vardı bunun

e_nsal

American Horror Story'nin 5.sezonundaki Hotel Cortez burası

setenay-ozdemir

yusuf-yavuz2

2:02 de kendisini cok ilginç bir sekilde anlatıyor. normal bir insan korku anında veya şaşkınlık halinde şok halinde bile olsa o şekilde anlatamaz kendisini normal olmayan şeyler var. Kadın neden sürekli asansör önünde neden hep asansöre yakın. işiklar var adamın gölgesi neden oraya yansımıyor. neden karsıda birisi var ise kadını almıyor çekiştirip. neden bütün düğmelere basiyor ve neden o asansör hareket etmiyor :D 1.54 de kadın soluna bakıyor 5 saniye sonra asansör sagına bakıyor yani varlık tam sağında ama kadın göremiyor sadece biri ona sesleniyor. sonra ortaya tekrar soluna bakıyor tuhaf el hareketleri yapiyor. sadece 1 kişi olmaya da bilir. veya adam flash adamlar atıyordur :D kadın 2:29 da kayboluyor asansör aşagi katlara inmeye başliyor. belki kadın zaten öldürcekti kendisini asansörde gider ayak bizi korkuttu. Cok ilginç ama benm yorumum şu kadın bir boklar yemiş zamanında. Allah affetsin nediyim.

ahs.dilara

american horror story çekiliyo

Görüş Bildir