Görüş Bildir
Haberler
Dünya Genelinde Her 5 Ölümden Birinin Sebebi: 'Fosil Yakıt Kullanmaya Devam Edemeyiz'

Dünya Genelinde Her 5 Ölümden Birinin Sebebi: 'Fosil Yakıt Kullanmaya Devam Edemeyiz'

Koronavirüs salgınıyla beraber sık sık gündeme gelen hava kirliliği konusuna ilişkin Harvard Üniversitesi bir araştırma yaptı. Araştırmaya göre dünya genelinde her 5 ölümden birinin nedeni hava kirliliği.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma dünya genelinde gerçekleşen her 5 ölümden birinin fosil yakıtların yarattığı hava kirliliği nedeniyle gerçekleştiğini ortaya çıkardı.

Harvard Üniversitesi’nin salı günü yayımladığı bir araştırmaya göre, 2018 yılında gerçekleşen 5 ölümden biri fosil yakıtların meydana getirdiği hava kirliliği ile bağlantılı. Araştırmada 2018 yılında 8 milyondan fazla kişinin bu nedenle hayatını kaybettiği belirtildi.

Huffington Post’ta yayımlanan araştırma, hava kirliliğinin insan sağlığına olan olumsuz etkisini vurgularken, en yüksek ölüm oranlarının kalabalık şehirlerde olduğunu gösterdi. Araştırmada bu bölgelerin çoğunlukta olduğu yerler olarak Kuzey Amerika, Avrupa ve Güneydoğu Asya işaret edildi.

'Fosil yakıtlara vicdanımız rahat bir şekilde güvenmeye devam edemeyiz'

'Fosil yakıtlara vicdanımız rahat bir şekilde güvenmeye devam edemeyiz'

Londra Üniversitesi Akademisi’nden ve araştırmanın yazarlarından Eloise Marais yaptığı açıklamada şunları söyledi:

'Sağlıklı, uygulanabilir ve daha temiz alternatifler olduğunu bildiğimiz halde bu kadar ciddi etkileri olan fosil yakıtlara vicdanımız rahat bir şekilde güvenmeye devam edemeyiz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
3
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın