Taksim-Bostancı Dolmuşunda Taciz Davası: Şoföre Ertelemeli 1.500 TL Ceza

 > 
26PAYLAŞIM

İstanbul'da Taksim-Bostancı hattında çalışan bir dolmuşçu, kadın yolcusuna 'Eve gidip ne yapacaksın, gel biraz takılalım' dediği iddiasıyla yargılanıyordu... Mahkeme dolmuş şoförüne verdiği 1.500 TL para cezasını, 'tazmini gereken zarar yok' diyerek erteledi.

Ece Y., 5 Haziran günü akşam saatlerinde Taksim'den Bostancı dolmuşuna bindi. Bostancı'ya geldiklerinde inmek istedi ancak iddiaya göre dolmuş şoförü Eser D., 'Eve gidip ne yapacaksın, gel biraz takılalım' dedi.

Dolmuştan inen Ece Y., plakayı alarak dolmuşçudan şikayetçi oldu. Şoför hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

DHA'nın haberine göre dolmuş şoförü Eser D. savunmasında 'Şikayetçinin dolmuştan inmek istediği yer durmak için müsait değildi. Kendisine bu durumu açıkladım ve az ileride aracı durdurarak kendisini indirdim. Bu sırada kulaklıkla cep telefonumdan bir arkadaşımla konuşuyordum. Arkadaşıma işten sonra birlikte bir şeyler yapmayı teklif ettim. Telefonda eve gideceğini söyleyen arkadaşıma 'eve gidip ne yapacaksın biraz takılalım' dedim. Sanırım şikayetçi bu sözleri üzerine alındı.' dedi.

Dolmuşçu, 'Eve gidip biraz takılalım' cümlesini telefonda görüştüğüm kişiye söyledim dediyse de, HTS kayıtları incelendiğinde konuşmanın dolmuş Taksim'den çıkmadan önce yapıldığı anlaşıldı.

Mahkeme suçu sabit bulsa da, 'meydana gelen zararı' dikkate alarak alt sınırdan 1500 TL adli para cezası verdi.

Mahkeme, 'suç nedeniyle tazmini gereken zarar bulunmadığı ve sanığın bir daha suç işlemeyeceği yönünde olumlu kanaat' oluştuğu gerekçesiyle bu cezayı da erteledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir