Dolandırıcılar Prensi: Ünlüleri ve Devlet Görevlilerini Dolandıran Sahte Prensin İnanılmaz Öyküsü

157PAYLAŞIM

Sizlerle çok acayip ve bir o kadar da komik bir hikâye paylaşacağım dostlar. Şeytana pabucunu ters giydirmek deyiminin sözlük karşılığı olan, katakullinin kitabını yazmış bir vatandaş ve onun arkadaşının biz okurlar için komik; mağdurlar için ise trajikomik olan hikâyesi... 😈 😃

İtalya'da yıllardır kendisini "Karadağ ve Makedonya Prensi Stefan Cernetic" olarak tanıtan bir kişi ile onun kendini "Makedonya Büyükelçisi" olarak tanıtan arkadaşı yakalandı!

Bu iki kafadar bu yolla, bedava lüks tatiller yaptı; resmî yetkililerle görüştü ve Pamela Anderson da dahil olmak üzere pek çok ünlüye sahte unvanlar dağıttı! 😅

Sahte prens 57 yaşındaki C.S. ile 'büyükelçisi' 63 yaşındaki S.S. geçen yaz yaptıkları lüks bir tatilin ardından yakayı ele verdi.

Film burada kopuyor diyebiliriz... 😎

Bu iki maharetli dolandırıcının, İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesinde bulunan, 5 yıldızlı bir otelde yaptığı tatilin faturası, otel yönetimi tarafından 'gerçek' Makedonya Büyükelçisi'ne yollandı.

Büyükelçiliğin İtalyan Dışişleri Bakanlığı'na ihbarda bulunması üzerine de haliyle soruşturma başlatıldı. 😃

Aylar süren soruşturmanın sonunda, sahte prens C.S.'nin Torino'daki evinde çok sayıda sahte diplomatik belgeler, nişanlar, damgalar, sertifikalar ele geçirildi. 😂

İtalyan güvenlik güçleri, C.S. ve S.S.'nin "İtalya ve Avrupa'nın prestijli mekanlarında maddî çıkarlar ve konaklama imkânı" elde etme amacıyla sahtekârlık yaptığını belirtti.

İkili, sahte kimlik beyanı, sahte belge üretme ve bulundurmakla suçlanıyor...

Yukarıda değinmiştik, sahte prensimiz bol keseden unvan dağıtıyormuş. Bunlardan birinde ise aktris Pamela Anderson'ı 'kontes' ilan ettiği de anlaşıldı. 😅😂

Sahte prens gördüğünüz üzere, Pamela'ya diz bile çöktürmüş...Konuklar dağıldıktan sonra amma dalga geçmişlerdir! 😂

Her şeyden bîhaber olan Pamela, kontes ilan edildiği için hayli mutlu... 😬

Sahte prens, Pamela'ya "Countessa de Gigli" unvanı vermiş! 😃

Prens ve konuklar da öyle...😅

C.S. ve S.S.'nin, sahte kimliklerine inandırıcılık katmak için sosyal medya hesapları ve özel bir internet sitesi açtığı, ayrıca diplomatik plakalı ve Makedonya bayraklı bir lüks otomobil de kullandığı belirlendi.

Üstelik, Vatikan Devlet Sekreteri'ni bile kandırmayı başarmışlar. 😂

Sahte prensin İnternet sitesi de burada

Sahte prens ve büyükelçi tarafından kandırılan isimlerden biri olan İtalya'nın Monopoli kenti Belediye Başkanı Emilio Romani ise durumu şöyle anlatıyor:

"Geçen 27 Temmuz'da Belediye'de ağırladığım adamın Prens Stefan Cernetic değil, benimle birlikte çok sayıda yetkiliyi daha kandırmayı başaran sıradan bir vatandaş olduğunu basındaki haberlerden öğrendim. Beni teselli eden tek şey, yalnız olmamamdır." 

Evet belediye başkanı yalnız değil...Ancak sahte prensimiz ve büyükelçisi yolun sonuna gelmiş gibi görünüyor. Bakalım bundan sonra nasıl bir hayatları olacak...😇

Kaynak

12

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bookworm

Benim anlamadığım hem Montenegro'nun hem de Makedonya'nın aynı anda nasıl prensi olduğu :D sitesi açılmıyor ki okuyalım.

patavatsizmelek

Abi salak mısınız ya, herifin biri çıkıp ben prensim diyor ve başka bir ülke bunu yiyor mu yani? Olum arama motorundan da mı bakmadınız.

nickimdebileolmaz

İnternet sitesin den anlamadınız mı dolandırıcı olduğunu :D

sqeratarr467

İnternet sitelerinde bizim boğazın resmi var:)

selimkazak

Filmi çekilir :)

Görüş Bildir