Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğru İnsan Sanıp Aşık Olduğumuz Kişinin 17 Aşamada Yanlış İnsana Dönüşmesi

-
Abone ol

Önce şu şarkıyı açalım. Sonra tüm doğru sandıklarımıza bir selam yollayalım.

1. Onu ilk gördüğünde, filmlerdeki gibi şimşekler çakar, karnında kelebekler uçuşur.

2. Ateş bacayı sarmıştır bir kere. Sizi güzel bir aşkın beklediğini anlarsın ve çok geçmeden kendini bu hislerin etkisine bırakıverirsin.

3. İşte bu dersin. Hayatımı geçirebileceğim, onunlayken hiç sıkılmayacağım, her derdi birlikte atlatabileceğim doğru insan bu.

4. Kimsenin böyle güzel bir aşk yaşayabileceğine ihtimal vermezsin, herkesin aşkı kendine büyüktür derler ya, öyledir sizinki de.

5. Nefes alışını, uykusunda yaptığı minik burun hareketlerini, yemek yiyişini, her şeyini büyük bir dikkatle ve hayranlıkla izlersin.

6. Tam aradığın insanı nasıl bulduğuna, nasıl onunla aylardır birlikte olduğuna inanamazsın. Dünyada o kadar insan, o kadar mekan varken, nasıl bulabildik birbirimizi, mucize gibi!

7. Bu duygularını insanlarla paylaştığın zaman, bunların cicim ayları olduğunu, zamanla birbirinizden sıkılacağınızı söylerler ama sen gülüp geçersin.

8. Kendileri mutsuz oldu diye, herkesin mutsuz olacağını sanan bir avuç çok bilmiş insan işte diye düşünürsün.

9. Tüm hayalleriniz, tüm istekleriniz ortaktır. Onsuz bir gelecek düşünemezsin. Nihayet, gerçek aşkı bulduğunuz ve mutlu bir hayat süreceğiniz için sevinirsiniz.

10. Zaman zaman anlam veremediğiniz ufak gerginlikler, uzaklaşmalar yaşamaya başlarsınız. Her ilişkide böyle şeyler olur, bunlar ilişkinin tuzu biberi der geçersin.

11. Fakat sonra bu uzaklaşmalar ciddi bir seviyeye ilerler. Telefonda on saniye bile konuşamaz olursunuz. Eskiden, birlikteyken hiçbir şey yapmasanız bile çok eğlenirken, şimdi en sevdiğiniz aktivite bile keyif vermez size.

12. Zaman ilerledikçe, hayattan beklentilerin, hayallerin değişmiştir. Onun da değişmiştir tabi. Artık çoğu konuda, ortak paydada buluşamadığınızı fark edersiniz ikiniz de.

13. Eskiden bayıldığın pek çok özelliği, artık seni rahatsız etmeye başlar. Bir zamanlar uykusunu izlediğin insanın, artık uyurken çıkardığı seslerden rahatsız olursun.

14. Ne kadar iştahla ve sevimli bir şekilde yemek yiyor diye düşündüğün insana, "lütfen şu yemeğini sessizce yer misin!" diye patlayabilirsin.

15. Artık birlikte başladığınız ve birlikte ilerleyeceğinizi düşündüğünüz bu yolun sonu gelmiştir.

16. Birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi, ne kadar çok yıprattığınızı, ne kadar çok iyi ki ve keşke biriktirdiğinizi fark eder ve üzülürsünüz.

17. Buruk bir veda olur sizinki. Büyük hayallerle yapılan bir icadın, tanıtım gününde çalışmaması gibi. Bir olduramayış hikayesidir bu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen-of-the-alaska

bu neeee

enk-capital

Çok iyi doğru insan rolü yaparım. Hikayenin sonunda nasıl Mr. Hyde'a dönüştüğümü hayretle izlersiniz.

Gizli Kullanıcı

Of ulan ..

kalemine

herkes bi cool herkes bi artiz anlamadım. herkesin hayat tecrübesi farklı bilmem farkında mısınız. karışımızdakiler güvendirene kadar 40 takla atıyor tamam dedikten güvendikten sonra bi bakıyorsun adam ortada hiç bişey yokken 180 derece değişiyor. tamam dünyanın en kötü olayı bu tabiki değil ama insanlar kalp taşıyor. o an bundan fazla üzülecek bişeyi yoksa bırakın duygularını istediği gibi yaşasın.derler ya neren acıyosa canın ordadır diye buda öyle bişey aslında.

burak.sayki.1

Spotless mind...

Görüş Bildir