Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doctor Who İzlemenizi Gerektiren 10 Neden

-

Doctor Who!

Doctor Who!

Keslnlikle şu ana kadar ki en iyi bilim kurgu dizisi diyebiliriz. Hatta filmlerin bile önüne geçer. Bilim kurgu adına çekilmiş en iyi 'şey'i izlememiz için 10 neden sayacağım.

1. 1963'ten bu yana William Hartnell ile başlayan bu serüven hala devam ediyor.

William Hartnell, 1. Doktor'umuz olarak ekrana geldi.

2. Başrol olan Doktor, sürekli değişim gösterir.

Doktor, her zaman lordu gibi ölümü yanıltmak için rejenarasyon enerjisini kullanır. Yaşlanan beden yenilenir. Yepyeni bir doktor ortaya çıkar. Böylece ne dizi sıkılır ne de seyirci ne de aktörler.

3. The Tardis!

Kesinlikle inanılmaz bir uzay gemisidir kendisi. Alışılmışın dışında bir görünümü vardır. En önemli diğer özelliği için aşağıya bakın.

4. Its bigger on the inside!

İçi dışından büyük evet! Dışardan daha güzel olduğu da tartışılmaz .)

5. Düşman uzaylılar!

Alışılmışından çok çok farklı uzaylılar görebilirsiniz. Çoğu dost canlısı olsa da çoğu da çok tehlikelidir. Bir Whovian için dudak uçuklatacak kadar korkunçlardır. Bazıları dışarıdan komik gözükebilir fakat korkunçtur!

6. Yol arkadaşları! (companions)

Doktor'un kullandığı eski bir söz ile "companion"lar. Sadece modern seride değil klasik seride de harika yol arkadaşları vardı. Hepsi harika kadınlar oluyorlar ama erkekler de olabiliyor. Her biri ayrı efsane olan yol arkadaşları diziyi bir kat daha güzelleştiriyor.

7. Olağanüstü yetenekli modern seri doktorları!

Dizinin modern serisi çok ama çok iyi oyuncularla çekildi. Christoper Eccleston, David Tennant, Matt Smith ve son olarak Peter Capaldi. 

Sadece yetenekleri ile değil şık olmalarıyla da etki ediyorlar. Chris, yani 9. Doktorumuz diziyi tekrar ekranlara kazandıran oyuncu oluyor. David, yani 10. Doktorumuz ise diziyi en fazla izlenme oranlarına getirmiş oyuncu. Matt Smith ise bu yolda devam etti ve Doctor Who en çok izlenen dizilerden biri oldu. Son olarak Peter Capaldi, oscar ödüllü 12. Doktorumuz diziyi devam ettiriyor.

8. Zaman yolculuğu!

Dizinin ana temalarından biri olan zaman yolculuğu hem meraklısında zevk uyandırır hem de ilgi çekici bir konudur.

9. Uzayda gezintiye çıkma imkanı

Tardis ile uzayın derinliklerine, genel tabir ile "uzay boşluğuna" yolculuğa çıkarsınız. Ama aslında Doctor Who, size uzayın hiç de boş olmadığını gösterir. Bir bakarsınız Tardis'in kapısına oturmuşsunuz Dünya gezegenini izliyorsunuz..

10. Son olarak, Whovian olmak!

Whovian olmanın dayanılmaz hafifliğine varın!

Whovian; dizi izleyicilerine verilen isim. Ancak sadece izleyici anlamına gelmez bu kelime. Birçok anlama gelir. Bunu tam olarak anlayabilecek tek kişiler onlardır. Mesela "papyonlar" normal bir insana göre hoş olmasa da bir whovian için inanılmaz bir şeydir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
potterhead13

bow ties are cool

drunkgiraffe11

Lütfen böyle şeyler yapmayın. Herkes Doctor Who izlememeli.

epsonone

.))

uuuuuuuuuuuuu

:))

Görüş Bildir