Görüş Bildir

Diyanet-Sen, Demirören'in 18 Mart Piyangosuna Tepkili: 'Şehitler Kumar Malzemesi Değil'

Haberler
> Diyanet-Sen, Demirören'in 18 Mart Piyangosuna Tepkili: 'Şehitler Kumar Malzemesi Değil'

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde piyango çekilişi planlanmasını eleştirdi.

Milli Gazete'den Ahmet Akçay'ın aktardığı habere göre, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Milli Piyango’nun Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü nedeniyle 18 Mart’ta özel çekiliş yapmasını eleştirerek, “Yüzbinlerce Mehmetçiğin bu vatan uğruna, istikbalimiz, bayrağımız uğruna şehit düştüğü bir günü piyango kumarıyla kirletmeye kimsenin hakkı yok” dedi.

"Bu yanlıştan derhal dönülmeli"

"Bu yanlıştan derhal dönülmeli"

Vatan uğruna şehit düşen binlerce vatan evladının piyango çekiliş malzemesi yapılmasının yanlış bir karar olduğunu belirten Güldemir, “Başına milli ekleyerek kumar oynatılmasının yanlışlığı ortadayken vatan, bayrak, milli manevi değerlerimiz uğruna şehit olmuş vatan evlatlarımızın 18 Mart Deniz Zaferi’nin yıldönümünde milli piyango aracılığı ile kumar malzemesi yapılması bizleri derinden üzmüştür. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir” çağrısında bulundu.

Güldemir, söz konusu piyangonun özellikle 18 Mart gününün seçilmesini de sert bir dille eleştirerek, “Şans oyunları ile bu vatan uğruna şehit olan ecdadımızın kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok. Yasal düzenleme ile kumar kapsamından çıkarılan şans oyunlarının da aslında kumardan hiçbir farkı yoktur. Çünkü bunlarda şans üzerine kurulu ve insan emeğinin zarara uğratıldığı oyunlardır” diye tepki gösterdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
15
2
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Alper Aksoy

kumar olması için az da olsa kazanma şansı olması lazım

O değil de, konudan bağımsız beni geçenlerde Baymavi midir nedir bir yerden 850'li telefondan aradılar ve ismimle hitap ederek konuşan bir kadın vardı. Beni ... Devamını Gör

Aysun

😂😂Yaw ben inançsız birisi olarak bu kuruma para ödemek istemiyorum. Bir nevi bu ödediğim paranın kullanılması günah değil mi? Bence bunun ciddi ciddi tartışı... Devamını Gör