Görüş Bildir
Haberler
Diyanet Başkanı Erbaş'tan Video Eleştirilerine Yanıt: 'Kadın Kocasına Çay Getirmiş, Buna Tahammül Edemiyorlar'

etiket Diyanet Başkanı Erbaş'tan Video Eleştirilerine Yanıt: 'Kadın Kocasına Çay Getirmiş, Buna Tahammül Edemiyorlar'

Ulaş
12.11.2019 - 20:49

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ve eleştirilen 'Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak' videosu için Ali Erbaş'tan açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Bir dakika bile değil. Buna bile tahammül edemeyen kesimler var' ifadesini kullandı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Mevlid-i Nebi haftası nedeniyle Adıyaman'da katıldığı “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gündemde olan “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adlı kısa filmle ilgili eleştirileri cevapladı.

'Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor...'

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan kısa filmler ile ilgili eleştirileri cevaplayan Erbaş, 'Biraz önce seyrettiğiniz kısa filmler var. Bir hanım kardeşimiz eşine bir çay getiriyor. Onun kendisiyle ilgilenmediğinden yakınıyor. Farkındalık uyandırmak için, eşler birbirine daha sıcak davransınlar, daha yakın olsunlar, aile olsunlar, aile olduklarını göstersinler diye böyle bir kısa film yaptık. Bir dakika bile değil. Buna bile tahammül edemeyen kesimler var biliyor musunuz? Önerge veriyor meclise, ‘böyle bir şey olur mu?' diye. Böyle bir şey niye olmasın. Bizim geleneğimizde, bizim medeniyetimizde eşler birbirine hizmet etmeyecek mi? Kadın kocasına bir çay getirmiş, bir kek getirmiş buna tahammül edemiyorlar. Getirmeyecekmiş efendim. Öyle şey olur mu?' dedi.

'Kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak...'

'Kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak...'

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bizim medeniyetimizde kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak. Dolayısıyla aile bağları işte bu şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor. Bağlarımızı zayıflatmaya çalışıyor. Kötülükleri arttırmaya çalışıyor. O açıdan ne olur çocuklarımıza sahip çıkalım, gençlerimize sahip çıkalım”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
536
324
176
32
25
11
9
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Domalt Trump

Kalksın çayını kendi koysun eşşoğlusu

BenYanki

Kadın gorevini yapacak derken? Kole mi len kadin? Evi temizlesin, yemek yapsin, kocasina hizmet versin baska? Yemin ederim bir erkek olarak bu tarz zihniyetl... Devamını Gör

Atlas

Sinema öğrencisinin bir haftada yapacağı kısa filmi çekmek için harcadığınız 300 küsür bin lirayı neden konuşmuyorsunuz sayın başkan?