Diyanet Başkanı Erbaş'tan Video Eleştirilerine Yanıt: 'Kadın Kocasına Çay Getirmiş, Buna Tahammül Edemiyorlar'

 > 
181PAYLAŞIM

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ve eleştirilen 'Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak' videosu için Ali Erbaş'tan açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Bir dakika bile değil. Buna bile tahammül edemeyen kesimler var' ifadesini kullandı. 

Mevlid-i Nebi haftası nedeniyle Adıyaman'da katıldığı “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gündemde olan “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adlı kısa filmle ilgili eleştirileri cevapladı.

'Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor...'

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan kısa filmler ile ilgili eleştirileri cevaplayan Erbaş, "Biraz önce seyrettiğiniz kısa filmler var. Bir hanım kardeşimiz eşine bir çay getiriyor. Onun kendisiyle ilgilenmediğinden yakınıyor. Farkındalık uyandırmak için, eşler birbirine daha sıcak davransınlar, daha yakın olsunlar, aile olsunlar, aile olduklarını göstersinler diye böyle bir kısa film yaptık. Bir dakika bile değil. Buna bile tahammül edemeyen kesimler var biliyor musunuz? Önerge veriyor meclise, ‘böyle bir şey olur mu?' diye. Böyle bir şey niye olmasın. Bizim geleneğimizde, bizim medeniyetimizde eşler birbirine hizmet etmeyecek mi? Kadın kocasına bir çay getirmiş, bir kek getirmiş buna tahammül edemiyorlar. Getirmeyecekmiş efendim. Öyle şey olur mu?" dedi.

'Kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak...'

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim medeniyetimizde kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak. Dolayısıyla aile bağları işte bu şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor. Bağlarımızı zayıflatmaya çalışıyor. Kötülükleri arttırmaya çalışıyor. O açıdan ne olur çocuklarımıza sahip çıkalım, gençlerimize sahip çıkalım”

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 'Eleştiri' Videosu: 'Telefonun Değil, Eşinin Yüzüne Bak' - onedio.com
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 'Eleştiri' Videosu: 'Telefonun Değil, Eşinin Yüzüne Bak' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir