Görüş Bildir

Diyanet 65 Yaş Üstüne Camileri Açtı: Gelen Tepkiler Üzerine Karar Geri Çekildi

Anasayfa > Gündem

Koronavirüs salgını sürecinde, “VIP Cuma namazı” başta olmak üzere aldığı kararlarla eleştirilen Diyanet İşleri Başkanlığı, şimdi de camilerin koronadan en çok etkilenen 65 yaş üstü vatandaşlar için açılmasına karar verdi. Tepki çeken kararın ardından Diyanet, söz konusu uygulamayı iptal etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, dün akşam valiliklere gönderdiği yazıyla 10 Mayıs Pazar günü 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak 65 yaş üstü yurttaşlar için camilerin açılmasına karar verdi.

"Kendi seccadelerini kullanmak şartıyla"

"Kendi seccadelerini kullanmak şartıyla"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş imzası ile 81 ilin valiliklerine gönderilen yazıda, “Öğle namazlarını camilerde kılmak isteyen 65 yaş üstü vatandaşımıza maske takmak, kendi seccadelerini kullanmak kaydıyla görevlilerimiz tarafından cemaatle namaz kıldırılabilecektir” denildi.

Gelen tepkiler üzerine geri adım atıldı

Gelen tepkiler üzerine geri adım atıldı

Diyanetin aldığı karar sonrası özellikle sosyal medyadan tepkiler geldi. Gelen bu tepkiler üzerine Diyanet valiliklere yeni bir yazı göndererek kararın geri alındığını açıkladı.

Kararın geri alındığı açıklamada "İlgili "65 yaş üstü vatandaşlarımız konulu yazı görülen lüzum üzerine iptal edilmiştir" denildi.

Kararın geri alındığı açıklamada "İlgili "65 yaş üstü vatandaşlarımız konulu yazı görülen lüzum üzerine iptal edilmiştir" denildi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde toplu namaz kılınması yasaklanmıştı. Ama Diyanetin 'VİP cuma namazı' tepki çekmişti👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
107
63
22
7
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Barney

yalnız karar çok efsane. virüsten en çok etkilenen grubu bir araya mı toplamak. kral hareket. deliriyolar tabi şuan. çünkü seçmenleri camilerin kapanmasına t... Devamını Gör

Buse Özyurt

Kim daha fazla et sunucak ? Oyun başlasın.. (Testere müzigi)

bmod1

bu ülkede karar verme yönteminde dehşet sıkıntı var

Ziya Akbaş

"Olm büyük para tokatlıyoruz, iş yapıyor gözükmemiz lazım... Buldum, camileri açın, sonra kapatın. Sonra VIP namaz kıldırın. Nasıl mı oluyor, sen ipek seccad... Devamını Gör