Dışişleri Bakanı'nın Kendisine 'Moron' Dediği İddiasına Trump'tan Yanıt: 'IQ Testi Yaptıralım'

 > 
37PAYLAŞIM

ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın kendisi için 'moron' dediği iddiasına,"Bunun yalan haber olduğunu düşünüyorum. Ancak eğer dediyse bir IQ testi yapmamız gerekecek" diyerek yanıt verdi.

ABD Başkanı Trump ile birçok konuda görüş ayrılığı yaşadığı gündeme gelen Dışişleri Bakanı Tillerson'ın geçtiğimiz günlerde istifa edeceği öne sürülmüş, Tillerson düzenlediği basın toplantısında ‘Başkan benim burada faydalı olduğumu düşündüğü sürece buradayım’  diyerek çıkan haberleri yalanlamıştı.

Tillerson'a bu toplantıda Temmuz ayında Pentagon'da düzenlenen bir toplantıda Başkan Trump için 'moron' dediği iddiası da sorulmuş, Tillerson doğrudan yalanlamak yerine "Bu tür sığlıklara yanıt dahi vermeyeceğini" söylemişti.

"Yalan haber olduğunu düşünüyorum"

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson

Trump, Amerikan Forbes dergisine verdiği mülakatta, Bakan Tillerson'la aralarındaki ilişkiyi değerlendirdi.

Rex Tillerson'ın kendisi için "moron" dediği şeklindeki iddiaları yanıtlayan Donald Trump, "Bunun yalan haber olduğunu düşünüyorum. Ancak eğer dediyse bir IQ testi yapmamız gerekecek. O zaman kimin kazanacağını görürsünüz." ifadelerini kullandı.

"Tillerson'a hala güveniyorum"

Başkan Trump, ABD eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ile

Öte yandan Trump, Beyaz Saray'da ağırladığı eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger ile görüşmesinde de basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yantladı.

Başkan Trump, "IQ testi açıklamasıyla Tillerson'ın altını mı oyuyorsunuz" şeklindeki soruya, "Hayır, kimsenin altını oymuyorum. İnsanların altını oymayı doğru bulmam." diye cevap verdi.

Trump, "Bakan Tillerson'a hala güveniyor musunuz" sorusunu ise "Evet" şeklinde yanıtladı.

Aynı görüşmede Donald Trump, dış politikayla ilgili de değerlendirme yaparak, "Tam bir dağınıklık miras aldım, ama şimdi bunları düzeltiyorum." yorumunda bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir