Görüş Bildir
Haberler
Dilek Doğan Davasında Silinen Görüntüler Kurtarıldı: 'Özel Harekat Bir Şahsı Vurdu'

etiket Dilek Doğan Davasında Silinen Görüntüler Kurtarıldı: 'Özel Harekat Bir Şahsı Vurdu'

İstanbul Sarıyer’deki bir ev baskını sırasında Dilek Doğan adlı genç kadının polisin silahından çıkan kurşunla öldürülmesine ilişkin, “Silindi” denilen polis kamerası kayıtları jandarma tarafından kurtarıldı. Görüntülerde amirine cep telefonundan bilgi veren polis, 'Şu an Sarıyer'deyiz. Özel harekat yanlışlıkla bir şahsı vurdu.' diyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sarıyer'de 18 Ekim 2015'te gerçekleştirilen terör operasyonu sırasında polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın öldürülmesine ilişkin davada polis 'silindi' denilen polis kamerası kayıtları Jandarma Kriminal Laboratuvarı'nda kurtarıldı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, olay gününe ait polisin el kamerası kayıtlarının ham hallerinin silindiği anlaşıldı. Bunun üzerine Doğan ailesi, tüm görüntülerin tespitini talep etti. Mahkeme polis kamerasını, tüm görüntülerin kurtarılması için Jandarma Kriminal Laboratuvarı'na gönderdi. Jandarma Kriminal de tüm görüntüleri kurtararak mahkemeye sundu. Kurtarılan görüntüler 14 CD halinde mahkemeye yollandı.

İşte o görüntüler

"Özel harekat yanlışlıkla bir kişiyi vurdu"

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kurtarılan görüntülerden birinde, olay sonrasında Doğan ailesinin evinin hemen dışında bir polis memurunun amiriyle cep telefonundan yaptığı konuşmalar yer alıyor. Görüntülere göre Dilek Doğan'ın babası, 'Sen benim kızımı nasıl vurdun O benim göz bebeğimdi. Nasıl Yalan söylüyorsun' diye bağırıyor. Bu sırada evden 'Dilek' diye feryat sesleri geliyor. Amirine cep telefonundan bilgi veren polis, 'Şu an Sarıyer'deyiz. Özel harekat yanlışlıkla bir kişiyi vurdu. Bayağı karıştı ortalık' diyor. 4 el silah sesi duyulduktan sonra polis telefonda konuşmaya devam ederek 'Özel harekat orada bir şahsı vurdu. Komiserim sıkıntı. Komiserim bilginiz olsun' diyor. Etraftan bakanlara da 'Kapat pencereyi' diyerek uyarıda bulunuyor.

Duruşma 8 Mart'ta

Duruşma 8 Mart'ta

Güvenlik nedeniyle izleyiciye kapalı olarak görülen Dilek Doğan'ın öldürülmesi davası 8 Mart Çarşamba günü görülecek.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde polis memuru Y.M.’nin “İhmali davranışla kasten adam öldürme” suçundan 20 yıldan 26.5 yıla kadar hapis talep ediliyor.

Ortaya çıkarılan yeni görüntülere sosyal medyada sessiz kalmadı...

Ortaya çıkarılan yeni görüntülere sosyal medyada sessiz kalmadı...
Ortaya çıkarılan yeni görüntülere sosyal medyada sessiz kalmadı...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
317
146
40
28
27
17
9
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
salihdeniro

o gün ölmese bugün orda burda bir emniyet müdürlüğüne uzun namlulularla saldırırken ölecekti. cepheci teröristlere güzelleme yapmayı kesin artık. kaç tane po... Devamını Gör

Sema Evliyaoğlu

yoksul bir evde yaşıyorsun, solcusun üstelik Alevisin başka suça gerek yok vurulursun yukarıdaki bi kız bu tweete atmış çok doğru tamam hepimiz bi gün ölücez... Devamını Gör

Uğur Telkin

11 eylül 2012 tarihinde sultangazi’de bulunan gazi polis merkezi’ne canlı bomba olarak gelerek intihar saldırısı düzenleyen dhkp-c’li ibrahim çuhadar ile yan... Devamını Gör

İşçi

Minareyi çalan kılıfını uydururmuş.