Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dikkatliyim Diyenler Buraya! "IT" Filmi İzlerken Gözünüzden Kaçmış Olması Muhtemel Detaylar Var!

Sanat-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Evet, şimdi en korkunç romanları yazan Stephen King'in "IT" romanından uyarlanmış filmin ayrıntılarına bakacağız. Çok dikkatli olanlar bile bu ince atıfları anlamayacak. 

Gelin hep birlikte Buzzfeed'den derlediğimiz bu korkunç resimleri inceleyelim!

NOT: Spoiler içerir!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/christopherhuds...

1. Ben kütüphanede kitap okurken arkada sırıtan bir kadın var.

2. Patrick Hockstetter kanalizasyonda Pennywise ile karşılaşmadan önce "I heart Derry" balonunu görür. Bu durum "I heart Derry" şapkasını giyen Adrian Mellon'a atıf yapılmak için gösterilmiştir. Sonunda ise Adrian köprüden zorla atılmış ve Pennywise tarafından kanalizasyona çekilmiştir.

3. Romanda, Witcham ve Jackson sokağının kesişiminde Georgie'nin teknesi caddeden fırladığından bahsedilir ve bu ayrıntıyı filmde görürüz.

4. Richie palyaço dolabıyla dolu tüyler ürpertici bir odaya kilitlendiğinde, paylaçolardan biri, Tim Curry tarafından oynanan Pennywise'ın 1990'daki haline benziyor.

5. Richie, filmde Freese yazılı t-shirt giydi ve Freese uzun yıllardır Manie'de popüler bir mağazadır.

6. Kitabında ve 1990 yılındaki mini dizide, Richie "I Was a Teenage Werewolf" filmini izledikten sonra kurt adamlara karşı korkusu başladı. 2017'de çıkan film bununla alakası olmasa da bir sahnesinde filmdeki karakterler Neibolt'daki Pennywise ile palyaço eldivenli bir kurt adam olarak karşılaşır.

7. Kurbağa Prens'in bir kitabı Beverly'nin odasında görülür. Bu durum Ben'den aldığı öpücükle büyüyü bozacağını gösterir.

8. Romanda 1929 yılında Derry halkı tarafından öldürülen "The Bradley Gang" isimli bir grup vardı. Film esnasında, Mike bir kapının çatlağı boyunca sürülen yanan eller görürken, duvarda The Bradley Gang çatışmalarının resmi görülüyor.

9. Eddie öfkeli araba resimli t-shirt giymiştir. Bu sahne doğa üstü arabayı konu alan Stephen King romanına atıftır.

10. Romanda Richie, hayat bulan ve onu öldürmeye çalışan dev bir Paul Bunyan heykeli ile karşılaşır. Filmde bu olay gerçekleşmez fakat bir Paul Bunyan heykeli arkada gözükür.

11. Romanda, Pennywise'ın düşmanı olan The Turtle adlı gizemli bir varlık var. Filmde Bill'in topladığını ve Georgie'nin odasında bir Lego kaplumbağasını bıraktığını görüyoruz. Ayrıca çocukların gölde yüzdüğü ve kaplumbağanın bulunduğu bir sahne de var.

12. Filmde Bill "Tracker Bros" yazan bir gömlekle görülüyor. Romanda ise, Derry'de Tracker Brothers adında bir nakliye şirketi var.

13. Richie'nin evin dışına bıraktığı şişenin etiketinde "Bob Gray's" yazıyor. Bob Grey ise Pennywise'ın söylediği bir isim.

14. Filmin sonunda çocukların yollarını ayırdığı zaman, ellerini bırakma düzeninin sembolik olduğuna inanılıyor. Stan önce bırakır, ardından Eddie. Romanda, bunlar yetişkin olarak öldüğü zaman ilk önce Stan, sonra Eddie ölür.

15. Ben ve çocuklar duvarın önünde beklerken gayet normal görünüyor değil mi? Ama arkada gizlenmiş Pennywise var.

16. Aynı duvarın diğer tarafında ise "The Bradley Gang" kitabından alıntı sözler var.

17. İlk Beverly'i gördüğümüzde yazdığı şey: "Palyaçodan Nefret Ediyorum"

18. Bu sahnede de "Universal Monster" filminden bir kare vardı.

19. Bu görüntü ise İtalyan ressamı Amedeo Modiglian'ın eserinden esinlenmişti.

20. Pennywise'ın kıyafeti tarihsel bir geçmişe dayanıyor. Viktorya çağına aittir.

21. Eddie'nin kaçtığı kişiyi de İspanyol aktör Javier Botet.

22. Bu ilanda kaybolanlar proje ekibinde çalışanların küçüklüğü.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adoracchi

çok güzel bi yazıydı falan da, keşke romandan (çocukların yetişkinliklerinden/kimin ilk öldüğünden) spoiler vermeseydiniz :)

gece-gunes

Artık bir birinizden demi çalıyorsunuz. Daha önce de yapmamışlarmıydı bu içeriği

ozan_asan

Çok iyi be.

gzm-ynklr

Filmine yeni gittim,beğendim.

charli

filmdeki mesaj güzeldi.. ben bu şehirden gidiyorsam; kaçmak için değil.. bazı şeylerin üzrüne yürümek için.. booooom!!

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Kitapolay
Görüş Bildir