Dikkat! Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

60PAYLAŞIM

Yurdumuzun bugün öğle saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. 

Mevsim normallerinin 10-12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, serin ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalacak. Tahminlere göre serin ve yağışlı hava cuma günü Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’da etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün, ülkemiz genelinin parçalı bulutlu, zamanla kuzeybatı kesimlerinin çok bulutlu, öğleden sonra Edirne, Kırklareli, Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin, akşam ve gece saatlerinde ise Marmara bölgesi ile Batı Karadeniz bölümünün sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışlar gece saatlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak. 

Orta ve Doğu Karadeniz'de fırtınaya dikkat!

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden, Marmara ve Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; gece saatlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  • FIRTINA UYARISI: Orta ve Doğu Karadeniz'd bugün akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı yönlerden esmesi beklenen rüzgarın 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın perşembe günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmekte.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinin, akşam saatlerinden itibaren Çanakkale dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 

BURSA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 30

İSTANBUL Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 24

SAKARYA  Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 32

EGE

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde genellikle güney ve güneybatı yönlerden, gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 28

İZMİR Parçalı bulutlu 27

MANİSA Parçalı bulutlu 30

UŞAK Parçalı bulutlu 28

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 31

ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 24

BURDUR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 27

HATAY Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 31

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, zamanla bölgenin kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Ankara ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

ÇANKIRI Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

KAYSERİ Parçalı bulutlu 29

KONYA Parçalı bulutlu 28

BATI KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra iç kesimlerinin, akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerde güney ve güneybatı, kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 29

DÜZCE Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 30

KARABÜK  Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 32

ZONGULDAK Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 24

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, zamanla Orta Karadeniz'in yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerde güney ve güneybatı, kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı zamanla çok bulutlu 33

RİZE Parçalı bulutlu 28

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu 28

TRABZON Parçalı bulutlu 30

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı bulutlu 26

ERZURUM  Parçalı bulutlu 21

IĞDIR Parçalı ve az bulutlu 27

KARS Parçalı bulutlu 19

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 27

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 29

MARDİN Parçalı ve az bulutlu 24

SİİRT  Parçalı ve az bulutlu 25

DENİZLERDE HAVA

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz'de; doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, ilk saatlerde batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; güney ve güneybatı, öğleden sonra kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden sonra kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Güney Ege'de; gündüz güney ve güneydoğu, gece kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece ikinci yarıda 5 ila 7 (40-60 km/sa), kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece 3,0m. Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m. Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50m. Görüş: İyi.

ÖNÜMÜZDEKİ 4 GÜN TÜRKİYE GENELİNDE HAVA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir