Didim'de Vahşet: Eylem Gülçin Kanık'ı Öldürüp Cesedini Yakan 2 Kişi Tutuklandı

 > 
251PAYLAŞIM

Aydın'ın Didim İlçesi'nde, öldürüldükten sonra cesedi yakılarak, makilik alana atılan 37 yaşındaki Eylem Gülçin Kanık cinayetiyle ilgili polis, 5 kişiyi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen 2 kişi, tutuklanırken, 3 kişinin işlemlerinin sürdüğü belirtildi. Zanlıların Kanık’ı para karşılığı yasa dışı yollardan Yunanistan’a geçirmek için anlaştıkları ve kadının parasını aldıktan sonra öldürdükleri öğrenildi.

DHA'da yer alan habere göre olay, 7 Ekim Cumartesi günü, Çamlı Mahallesi Manastır Koyu mevkisinde meydana geldi. Çevredekiler, yerde yatan yanmış bir kadın cesedi gördü. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı.

Kimliği belirlenemeyen yanmış ceset, savcının incelemesinin ardından otopsi ve kimlik tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu'nun morguna gönderildi

İlçedeki kayıp başvurularını incelemeyen ekipler, bölgedeki güvenlik kameralarını kontrol etti

Yapılan araştırmalar sonucu bulunan cesedin, Eylem Gülçin Kanık'a ait olduğunu belirlendi. Olayla ilgili soruşturmasını derinleştiren polis, 5 kişiyi gözaltına aldı

2 kişi tutuklandı

Zanlılardan işlemleri tamamlanan E.D. ve S.Ç., sevk edildiği adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Gözaltındaki diğer 3 kişinin işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Yunanistan'a kaçmasına aracılık edeceklerdi

Zanlıların Eylem Gülçin Kanık’ı para karşılığı gayri yasal yollardan Yunanistan’a geçirmek için anlaştıkları ve kadının parasını aldıktan sonra öldürüp cesedini yaktıkları üzerinde duruluyor.

Moda yarışmasına katılmış

Ayrıca Eylem Gülçin Kanık’ın, bir televizyon kanalında yayınlanan ve moda üzerine olan yarışma programına katıldığı ortaya çıktı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir