Deniz Kabuğu Toplamak ve Balık Beslemek Yasak! Hangi Ülkede Ne Yaparsanız Tutuklanacağınızı Biliyor musunuz?

348PAYLAŞIM

Eğer bir tatile çıkmayı planlıyorsanız gideceğiniz ülkenin yasalarını da bilmeniz gerekiyor çünkü turist falan demeden herkese uyguluyorlar yasalarını. Örneğin bir ülkede deniz kabuğu topladığınız için ya da haşhaşlı bir sandviç yediğiniz için soluğu hapishanede alabilirsiniz. Biz de sizleri uyarmak için hangi ülkede nelerin suç olduğunu bir araya getirdik. Gelin biraz bilgilenelim...

1. Tayland'da deniz kabuğu toplamak, balık beslemek ve yanınızda oyun kağıtları taşımak yasak.

Balık beslemeye çalıştığınız için 1 yıl hapishanede kalabilirsiniz. Birkaç yıl önce bir kadın turist fotoğraf çekmek için renkli balıkları beslemeye çalıştı ve yakalandı.

Eğer canınız iskambil kağıtları ile oynamak isterse, bir kere daha düşünün çünkü bu yüzden tutuklanabilirsiniz.

2. Avustralya'da küfür etmek yasak.

Şaka bile yapmak isteseniz, Avustralyalı biriyle konuşurken sürekli sakin kalmaya çalışın çünkü 6 aya kadar hapis cezası var.

3. Singapur'da başka birisinin Wi-Fi'ne bağlanmak yasak.

Bağlanacağınız internet ağını seçerken çok dikkatli olmalısınız. Hükumete göre bu durum bir saldırı olarak görülüyor. 3 yıla kadar hapis cezası var.

4. Japonya'da kimliksiz gezmek ve dışarıdan ilaç getirmek yasak.

Eğer bir polis sizi durdurursa ve yanınızda kimliğiniz yoksa 23 gün tutuklanıyorsunuz. Aynı zamanda Japonya'ya giderken bütün ilaçlarınızı götüremezsiniz çünkü bazı ilaçlar yasak. Gitmeden önce yasaklı ilaçlar listesine bakmanız sizin yararınıza olacaktır.

5. Haşhaşlı kek yedikten sonra Dubai'ye uçmak yasak.

Eğer Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidecekseniz havalimanındaki detaylı aramalara hazır olun. Küçücük şeyler bile tutuklanmanıza neden olabilir. Örneğin İsveç vatandaşı olan bir insan Dubai'ye uçmadan önce haşhaşlı kek yedi ve daha sonra havalimanındaki aramada cebinden 3 tane küçük haşhaş tohumu çıktığı için 4 yıl hapishanede kaldı.

6. Dabbing adlı dans ve yemek yemek Suudi Arabistan'da yasak.

Bu ülke katı kuralları ile ünlü. Bir dans türünden dolayı bile hapis cezası almanız mümkün. Dabbing yasak çünkü yetkililer bu dansın insanlara yasa dışı olan uyuşturucu maddeleri hatırlattığını düşünüyor. Suudi bir şarkıcı bu dansı konserinde sergilediği için tutuklandı.

Suudi Arabistan hükumeti aynı zamanda Ramazan ayında açık alanlarda yemek yiyen turistleri de cezalandırabiliyor.

7. Amerika'da evsiz insanlara yemek vermek ve tükürmek yasak.

Florida kanunlar konusunda biraz katı. Açık alanlarda evsiz insanlara yemek vermek yasaklar arasında yer alıyor. Bu kanundan dolayı 90 yaşındaki bir papaz 2 ay boyunca hapis cezası aldı.

Florida'da aynı zamanda açık alanlarda hiçbir yere tüküremezsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
chuck-berry

Keşke ülkemizde de yere tükürmek,çöp atmak,küfür etmek yasaklansa...

Görüş Bildir