Görüş Bildir
Haberler
Deadpool Hakkında 5 Bilinmeyen ve Fazlası

etiket Deadpool Hakkında 5 Bilinmeyen ve Fazlası

Andreasan Blues
17.05.2015 - 21:27 Son Güncelleme: 21.05.2015 - 21:38

Deadpool Hakkında Bilinmeyenlerin Detaylı İncelemesi

'Merc with a Mouth' Wade Wilson'ı henüz tanımıyorsanız, çok şey kaçırdığınızı birazdan anlayacaksanız. Eğer tanıyorduysanız, bu kadar samimi olmuşmuydunuz bilemiyorum! Deadpool son yılların en çok beğenilen Marvel karakteri fakat henüz sinema evreninde yerini tam anlamıyla alamadığı için, popüler kültürde yerini tam olarak alamadı. Ama bu değişmek üzere... Yenilmez mi istemiştiniz, kulak tıkacınızı unutmayın çünkü yenilmezin daniskası ile tanışmak üzeresiniz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Deadpool Hakkında 5 Bilinmeyen ve Fazlası

Yetenekleri

Yetenekleri

Deadpool'un keskin nişancılığı mı yoksa her durumda konuşabilmesi mi en iyi yeteneği karar vermek zor. Fakat Wolverine'den alınan kendini iyileştirme yeteneğinin çok daha güçlüsü var bu adamda. Vücudu kanserini yenileyen ve yok eden bir sistemle ilerliyor, bu yüzden de akli dengesi biraz bozuk... Ah, ona acımadan önce iyi bir ninjitsu ustası olduğunu söylemeyi unutmayalım.

Geçmişi ve gerçek kimliği

Geçmişi ve gerçek kimliği

Wade Wilson. Kansere yenik düşen kahramanımız çözümü Weapon X programında bulmuş olsa da, onu iyileştirdikleri kadar bir canavara da dönüştürmüş olduklarını kabul edelim. Başarısız olarak damgalanan bir denek olan Wade, nakledildiği hastanede oynalına bir oyundan alır yeni adını. Sıradaki ölecek kişinin kim olduğu üzerine oynanan bir bahis oyunudur bu: Deadpool. Kendi kaderini çizmeyi seven adamımız için macera yeni başlıyor.

Hastalanmayan hasta adam

Hastalanmayan hasta adam

Daha önce 3 kere öldüğünü söylemesi bile garip. Fakat burada bir gariplik var, Thanos'un sevdalı olduğu Ölüm ile gönül bağı kuran Deadpool, Thanos'un gazabına uğramıştır ve, her zaman ölümden geri döndürecek şekilde onu lanetlemiştir... Yani, bu adam cidden ölümsüz. Cildi iyileşmeyen, her öldüğünde daha da aklını yitiren hastalanmayan hasta bir adam var karşımızda. Siz hala 4.duvarı yıkıp okuyucu ile konuşmasını mı garipsiyorsunuz?

İlk çıkış ve sinema

İlk çıkış ve sinema

1991 yılında Rob Leifeld tarafından yaratılan Deadpool, Spiderman, Punisher, Wolverine gibi karakterlerin abartılı bir kombini aslında ama, en magazinsel yanı DC'ye ait olan Deathstroke'tan esinlenilmiş olması... İki karakterin de soyadının Wilson olması tesadüf mü yani? Bunun yanı sıra, sinema filminin çekimleri videodaki görüntülere göre harika gidiyor ve bu sefer gerçekten çok başarılı. Kostümden tavırlara kadar! X Men Origins: Wolverine'deki Deadpool'u yok sayacaklar, merak etmeyin. Fakat Ryan Reynolds yine Wade Wilson.

Bir sürü Deadpool ve dostlar

Bir sürü Deadpool ve dostlar

Deadpool'un farklı evrenlerden bir araya gelmiş olan dostlarını biliyor musunuz? Dogpool? Lady Deadpool? Headpool?... Deadpool Kills Deadpool hikayesinde bunları Deadpool'un katledişini okumak istersiniz, eminim. Özellikle Headpool'un mikrodalgada patladığı anı! Spoiler olmadı galiba, sonuçta bu yazının amacı bu. Deadpool biraz yalnız biri olsa da herkesle maceraya koşmuştur. Spiderman'e çok yakın hissedip, Wolverine ile de kanka olduğuna inanan Deadpool'a insan hem üzülüyor, hem de tiksiniyor.

Ve onlarca extra bilgi!

Ve onlarca extra bilgi!

İnanın anlatmakla bitmez... Hydra ajanı Bob'u parasıyla kiralayıp, ona bir kuş kostümü giydirip kendisinin de Batman'cilik oynadığı saçma sapan bilgiler bile olsa, Deadpool ile her bilgi çok keyifli. Chimichanga aşkına!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
455
202
157
70
48
42
37
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
dzvezda

Deadpool hakkında konu açılmış ve ben yeni görüyorum.. Merakla takip ettiğim, oyununu defalarca bitirdiğim, filmini merakla beklediğim karakter! Bilgilendirm... Devamını Gör

Andreasan Blues

Teşekkürler, kanalın diğer videolarını da beğenirsin umarım :)

Remzi Çalışkan

yanlış hatırlamıyorsam kendisinin comic içinde oldugunu bilen tek karakterde deadpool

Andreasan Blues

Tek değil, ama doğru :) videoda bundan da bahsediliyor.

Yasin Saka

6- Deadpool'un Deathstroke'un çakması olduğunu biliyor musunuz? Adları bile aynı. Deadpool: Wade Wilson - Deatstroke: Slade Wilson. Gerçi DC ve MARVEL hep bi... Devamını Gör

Andreasan Blues

Bu ve en az 10 fazla bilgi daha videoda var, izlemeni tavsiye ederim.