Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Daha Huzurlu Bir Yaşamı Vaat Eden Anadolu Yakası'nda Yaşamanın 13 Avantajı

-

İki yakalı İstanbul'un yakalar arası rekabeti yıllardır sürüyor. İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yaşamanın avantajlarını sizler için sıraladık.

1. İlk olarak bu kıtayı niteleyebileceğimiz kelime kesinlikle HUZUR! İstanbul'un o kaos dolu yaşamında, sessiz ve sakin haliyle sıyrılıyorlar.

2. Trafiği yok diyemeyiz ama Avrupa Yakası kadar çileden çıkartmadığı bir gerçek.

3. Hayat daha ucuz. Özellikle konut fiyatları Avrupa Yakası'nda tavan yapmışken, burada daha makul seviyelerde.

4. Çarpık kentleşmenin çirkinliği yerine, daha düzenli ve planlı bir yerleşime sahip. Yollar, caddeler, sokaklar düzenli olunca yaşamda bir o kadar düzenli oluyor.

5. Şehirleşme daha düzenli gerçekleştiği için evler daha geniş. Ayrıca fiyatları diğer birçok ilçeye göre daha uygun.

6. İş yerlerinin, haliyle kargaşanın çoğunluğunun Avrupa Yakası'nda olduğunu düşünürsek, burası hem iş hayatına çok yakın hem de o kargaşadan bir o kadar uzaklıkta.

7. Eğlence için Avrupa bölümü ne kadar öne çıkıyorsa, Anadolu Yakası'da "yaşanılabilecek yer" olarak o kadar öne çıkıyor.

8. Yürüyüş alanları, sahil parkurları daha geniş. İnsanlar çok daha rahat bir şekilde yürüyebiliyor, sporlarını yapabiliyorlar.

9. Nüfus yoğunluğunun artması ve her bir köşeye yeni bir konut yapılmasıyla hiç park, bahçe kalmadı. Ama Anadolu Yakası bununda karşısında. Sıkıldığınız, nefes almak istediğiniz zamanlar gidebileceğiniz çok güzel parkları var.

10. Kargaşadan uzak bir hayata sahip yani burada yaşamak kesinlikle daha kolay.

11. Kalabalık konusunda da daha önde olan kısım burası. Nüfus yoğunluğu daha az olduğu için sakinliği ve huzuru sağlamak çok daha kolay.

12. Kalabalık demişken, bu kaosun getirdiği güvenlik problemi de haliyle daha az.

13. Yani özetlersek, huzurlu, sakin ve stressiz bir İstanbul hayatı için Anadolu Yakası doğru bir tercih!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

bilgi için teşekkürler

burakjohnson

13 maddenin her birinde aynı şsyi tekrarlamış, huzur. Huzur muzur yok ulan, güvenlik de yok.

satine.rogue

Huzur istiyorsanız direk istanbuldan çıkmanız gerek zaten ne anadolusu ne avrupası.. 3 gün anadolu tarafında kaldım 5 dklık yola 1 saat gidiyorsun trafikten, allahtan huzurlu ve yaşanacak bir yer dşlajsşd:D

metin-s.

2+1 evlere bakıyorum 1200 lira en makul rakam ama ev değil ahır bozması resmen daha ucuz dediğiniz bu mudur yani ?

metin-s.

Haklısınız var ama İstanbul'un diğer ucu ulaşımı da düşünmek zorundayım ben her gün okula gidip geliyorum ve benim okulum avrupa'da kaç saatte giderim dediğiniz yerlerden. Ya da 600 lira kira versem ne kadar yol parası vercem ne kadar vakit kaybedicem onları da düşünmek zorundayım.

boa

İstanbul komple boktan bi şehirdir arkadaşlar avrupası anadolusu aynı bokun larciverti aldanmayın siz galeriye mübalağa etmiş admin

Başlıklar

İstanbulTercih
Görüş Bildir