Çukorova Belediyesi'nde Zabıtadan Silahlı Saldırı: 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 1 Kişi Yaralı

 > -

Adana'nın merkez Çukurova  Belediyesi'nde amirliği alındıktan sonra zabıta memuru olarak çalışmaya devam eden Ahmet Altuğ, tartıştığı Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile 2 zabıta memurunu silahla vurdu. Olayda ağır yaralanan 3 kişiden, eski emniyet müdürü olduğu öğrenilen Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile Zabıta Komiseri Habil Aykan hastanede hayatını kaybetti. Kenan Özdemir ise yaralandı. 

DHA'nın aktardığına göre, olay saat 16.00 sıralarında, Çukurova Belediye binasının birinci katında, Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu'nun makam odasının önünde meydana geldi. Eski zabıta amiri olan ve rütbesi alındıktan sonra zabıta memuru olarak görev yapmaya devam eden Ahmet Altuğ, bilinmeyen nedenle Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ve 2 zabıta ile tartışmaya başladı. Tartışma büyüyünce Ahmet Altuğ, yanındaki tabancasını çekip, karşısındaki 3 kişiye ateş etti.

Tabancayı başına dayadı.

Saldırgan Ahmet Altuğ saldırıdan sonra elindeki tabancayla bahçeye çıkarak, bir bankın üzerine oturdu. Altuğ daha sonra da tabancayı çenesinin altına dayadı. Özel Hareket ekiplerinin sevk edildiği belediye binasının bahçesindeki bankta tabanca çenesine dayalı halde oturan Ahmet Altuğ, yaklaşık yarım saat süren ikna çabaları sonucunda teslim oldu.

İki kişi hayatını kaybetti.

Ağır yaralı 3 kişi, ilk müdahalelerinin ardından hastanelere kaldırıldı. Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ve Zabıta Komiseri Habil Aykan, hastanede hayatını kaybetti. Durumu ağır olan Zabıta Amiri Kenan Özdemir'in ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Gözaltına alınan Altuğ, sorgulanmak üzere Emniyet'e götürülürken, polis tartışmanın çıkış nedenini araştırıyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaPolisolay
Görüş Bildir