Cübbeli Ahmet ile Ahmet Hakan Arasındaki 'Protez Kol' Atışması: 'Senin Öptüklerin Ne Olacak?'

 > 
1.3bPAYLAŞIM

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ile kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü arasında başlayan 'protez kol' tartışması sürüyor. Hakan, kendisine yönelik olarak "Öptüklerinden Nişantaşı'na kadar tapınaklar dizilirdi" diyen Ünlü'ye "Protezperest bir adamdan ne beklenir ki?" tepkisini gösterdi.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Nakşibendi şeyhinin protez kolunu öperken ki görüntüsü objektiflere yansımıştı.

Cübbeli Ahmet kendisine tepki gösterenlere Twitter hesabından bu cevabı vermişti 👇

Ahmet Hakan: 'Gerçek İslam bu değil'

Kamuoyunda eleştirilerin hedefi haline gelen Cübbeli Ahmet'in fotoğrafını köşesine taşıyan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan

"Bu fotoğrafın anlattığı kıssadan benim çıkardığım hisse şudur:  Cübbeli Ahmet... Protezperestlik yaparak gayri İslami bir tutum sergilerken... Telefonla oynayan adam... Proteze karşı gayet İslami bir tavır takınmıştır. Kısacası... Gerçek İslam, telefonla oynayan adamın islamıdır. Ya da en azından bana öyle gelmektedir." 

yorumunda bulunmuştu.

Cübbeli Ahmet bu kez de Ahmet Hakan'a bir cevap verdi: "Ahmet Hakan’ın öptüklerinden Nişantaşı’na kadar tapınaklar dizilirdi"

"Dinin yasakladığı her şeyi yapıyor"

Ahmet Hakan ise bu kez "İş Bankası örnek olayı: CHP neden başarısız?" başlığıyla yayımlanan yazısında Cübbeli Ahmet'e sert sözlerle cevap verdi:

Protez kol öpmesini eleştirdiğim Cübbeli Ahmet, bana cevap vermiş. Diyor ki: “Ben protezi öptüm... Senin öptüklerin ne olacak?”.
Ne yapıyor böyle diyerek Cübbeli? Şu üç şeyi yapıyor:

1. Din adına yaptığı hatalı bir davranışı, bu hataya işaret eden şahsın günahlarıyla temize çıkarmaya çalışıyor.

2. Gıybet ediyor, suizanda bulunuyor, töhmet altında bırakıyor... Dinin yasakladığı her şeyi yapıyor yani.

3. Kendisini kurtarmak adına başkalarının günahlarını topluma yayarak hem ehli Kuran’a, hem de ehlisünnete aykırı davranıyor.
Şaşırdım mı peki? Asla! Protezperest bir adamdan ne beklenir ki?

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir