Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocuklar Kadar Mutlu, Kuşlar Kadar Özgür... Güzel Ülkemizin Güzel Kadınları Bu Eylemle Hepimizi Gülümsetti!

-

5.kez düzenlenen ''Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'', Dünya Otomobilsiz Kentler Günü için farkındalık yaratma ve trafiğin sadece erkeklere ait olmadığını göstermek adına Öğretmen Sema Gür önderliğinde tam 50 ilimizde gerçekleştirildi. Sadece kendilerini değil, bisikletlerini de süsleyen kadınlarla birlikte ortaya çıkan bu görüntüler içinizi ısıtacak ve tebessüm etmenizi sağlayacak. Gelin hep birlikte bakalım...

Sadece kadınlar!

Bisiklete binen veya binmek isteyen kadınlar tarafından organize edilen bu etkinliğe sadece kadınlar katılabiliyor! Dernek veya kuruluşlar tarafından organize edilemiyor.

Gönüllü katılımcılar...

Gönüllü katılımcılardan oluşan bu topluluğa çocuklar ve evcil hayvanlar da dahil edilebiliyor. Katılmak isteyen erkekler olursa öne koşulan şart; şık bir kıyafet ve ön planda olmamak!

Asıl amaç...

Yılda bir kez yapılan bu etkinlikte asıl amaç, trafikte kadınların da yeri olduğuna dikkat çekmek ve motorlu taşıt kullanımını azaltarak bisikleti bir ulaşım aracına dönüştürmek.

Bu yıl tam 50 il, Yunanistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte aynı anda pedallarını çevirdi bu güzel kadınlar!

Birbirinden güzel kareler çıktı haliyle...

İşte rengârenk ve hayran olunası bu eylemden bazı kareler ❤️

Umarız ''Süslü Kadınlar'' seslerini diledikleri her yere duyururlar!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bmo

Fotoğraflar Mersin'den gibi sanki.

ugrozdmr23

İŞ YAPIN İŞ SÜREKLİ Bİ EYLEM PEŞİNDESİNİZ ÖZGÜRMÜŞ BİLMEM NEYMİŞ KİM SİZE ÖZGÜR DEĞİLSİNİZ DEDİ KİME İSPAT EDECEKSİN NEYİ İSPAT EDECEKSİN BOŞ BELEŞ İŞLERİ BIRAKIN YA ARTIK ASIL ÖRÜMCEK KAFALI SİZLERSİNİZ ZERRE BEYİN YOK AQ SOKUK SOKUK HAREKETLER MAL MISINIZ NESİNİZ.

ahsecret

Sanane dangalak.Sen git işini gör.Kimse senin futboluna karışıyor mu?

kutudakikeci

Size kim özgür değilsiniz dedi diyorsunuz ve yorumunuzu "aq" diyerek bitiriyorsunuz. BAZI nohut beyinlilere karşı yapıyorlar işte. Düzgün bir şekilde yorum dahi yapamıyorsunuz anca iki kelime söyleyip küfür eklemeler. Her gün kadın ölümleri, tecavüz, taciz haberleri alıyoruz tabi bir de duymadığımız kadınların alıştırılmış oldukları, görmezden gelmek zorunda bırakıldıkları tacizler var. Bunlara karşı yapmış olduklarını görmekten aciz insanlara inat yapmışlardır belki, ne dersiniz?? Düşünebildiniz mi??

ugrozdmr23

AhSecet . kes sesini

ugrozdmr23

Keçi.. hahahahah ya sen ne kadar komikmişsin öyle -- şimdi benim o yorumumdan sen taciz, tecavüz , kadın ölümleri diye bir şey mi anladın? benim yorumumda nerde geçiyor o ? sen yorumu nerenle okuyosun? okuduğunu anlamama gibi sorunun mu var ? Eğer aklına almadıysa yorumsuz bırakabilirsin. ille de bir cevap vermek durumunda hissetme kendini. tamam mı canım?

ahsecret

Asıl sen kes sesini!

reshontheway

Keşke ülkemizin şu sahip olduğu dinamik, mozaik, güzeliklerinin kıymetini bilerek , ayrışmadan, liyakatla, barış içinde yaşasak.

srpennywise

GÜZEL İZMİRİMİN ÖZGÜR KADINLARI...

tahref156

Fakirlerde bu etkinliğe katılmalıydı, zira bu etkinlikteki bayanların kullandıkları bisikletlerin min fiyatı 1000-TL'dir...

ilker-inanc

Güzel saçmalamışsın.

melindaaksay

Ordakilerin çoğu bisikletini bir günlük 30tlye kiraladı ama sen bilirsin. İsteyen katılırdı

tahref156

Sağolasın İlker teşekkür ederim.

tahref156

Kiraladıklarından bi haberdim, İlker'in de dediği gibi saçmaladım...

Görüş Bildir