Çocuğa Şiddet Görüntüleri Ortaya Çıkmıştı: Kuran Kursuna 2 Hafta Kapatma Cezası

 > 
27PAYLAŞIM

Kahramanmaraş'ta 10 yaşındaki bir çocuğa şiddet görüntülerinin çekildiği Bedir Efendi Kur'an Kursu, 2 hafta süreyle kapatıldı. Çocuk devlet korumasına alınırken, Diyanet tarafından olayı incelemek için 2 müfettiş görevlendirildi.

DHA'nın haberine göre, Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu’nda cep telefonu ile kaydedilen görüntüler sonrası geçici olarak 2 hafta süreyle kapatıldı.

Kurstaki öğrenciler evlerine gönderildi. Öğrenciler, bu süre içerisinde eğitimlerine, internet üzerinden devam edecek.

Şiddet gören çocuk ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce koruma altına alındı. Çocuğun Şanlıurfa’da yaşayan ailesi tarafından hafızlık eğitimi için Kur’an kursuna kaydının yapıldığı, aileyle irtibata geçildiği ve çocuğun aileye teslim edileceği öğrenildi.

Müfettiş gönderildi

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından hemen soruşturma talimatı veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın görevlendirdiği 2 müfettişin ise yarın kente gelerek, inecelemelerine başlayacağı öğrenildi.

Neler olmuştu? 👇

Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu’nda cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntüde 15 yaşındaki bir çocuk, 10 yaşındaki çocuğun eline bir cisimle vuruyor. Çocuk ağlarken 15 yaşındaki çocuk odadan çıkıyor.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı. Şiddet uyguladığı ileri sürülen 15 yaşındaki çocuğun ifadesi alındı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir