CNN Türk Yetkililerinden CHP'ye 'Bizi Boykot Etmeyin' Talebi

-
Abone ol

CHP’nin CNN Türk’ü boykot edeceği yönündeki iddiaların ardından CNN Türk’ün üst düzey yetkilileri Genel Merkez binasına gelerek CHP heyeti ile görüştü.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in aktardığı bilgiye göre, CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı, Ankara Temsilcisi Dicle Canova ile Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İletişim Koordinatörü Okan Konuralp ile iki saati aşkın bir görüşme gerçekleştirdi.

"Boykot etmeyin" talebi

Görüşmede CHP’nin CNN Türk ekranlarında yer alacak üyelerini disipline sevk edeceğine yönelik haberler gündeme geldi. CNN Türk yetkililerinin parti yönetiminden, böyle bir karar almamalarına yönelik talepte bulunduğu öğrenildi. Görüşmenin ardından Özkan ve Konuralp, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu bilgilendirdi.

"Görüşmeler sürüyor"

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında gündeme gelen CNN Türk’ü boykot gelişmesine ve yapılan görüşmeye yönelik bir CHP yöneticisi tarafından BirGün’e yapılan değerlendirmede, “Boykot kararı için ne var diyebiliriz ne de yok. Ama MYK'de gündeme geldi. İki taraf arasındaki görüşmeler sürüyor. Bu nedenle görüşmenin içeriğine ilişkin bilgilendirme yapmamız doğru olmaz. Bir diyalog süreci var. O diyalog sürecinin tamamlanmasını bekleyeceğiz” dedi.

CHP'li yönetici, "Boykot kararının kesinleşmesi ve Demirören Grubu'nun tüm yayın organları için geçerli olması gibi bir konu MYK'de gündeme geldi mi?" sorusunu ise "görüşmeler sona ermeden" yanıtlayamayacağını bildirdi.

Aksünger: "Ciddi bir rahatsızlık var"

CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger de konuyla ilgili DW Türkçe'nin sorularını yanıtladı. Aksünger açıklamasında parti tabanında yayın politikası nedeniyle tepki geldiğini ve "ciddi bir rahatsızlık" olduğunu vurguladı.

Kendisinin de bir aydır CNNTürk yayınlarına çıkmadığını belirten Aksünger, bu konunun uzun süredir parti meclisinde konuşulduğunu belirterek böyle bir karar çıktığı taktirde bütün partililerin buna uyacağını söyledi.

"Bu yeni değil zaten. Belli bir yayın politikası içinde objektif yayın politikalarını gütmeyen yayın mecraları ile ilgili alınmış karar vardı. Uymaya çalışıyorduk" diyen Aksünger, kendisinin "hamaset üzerine yoğunlaşan" tartışma programlarına katılmadığını da sözlerine ekledi.

#CNNBoykot TT oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin CNN Türk’ü boykot kararı alacağına yönelik haberlerin ardından #CNNBoykot etiketi Twitter’da Türkiye gündeminin ilk sıralarına yerleşti.

Sosyal medya kullanıcıları CNN Türk'ün yayın politikasına eleştiriler getirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir