CNN Türk Canlı Yayındaki Kavga İçin Özür Diledi

0PAYLAŞIM

CNN Türk'te Hande Fırat'ın programında Hürriyet Gazetesi Washington Temsilcisi Razi Canikligil ile Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin birbirine girmiş ve hakaretler havada uçmuştu. CNN Türk, gerçekleşen bu olayla ilgili kamuoyundan özür diledi.

5 Kasım perşembe akşamı yaşanan olayı hatırlayalım

Hürriyet Muhabirinden Zafer Şahin’e: 'Ya Ne Dediğini Bilmiyorsun, Aptal Bir Adamın Tekisin Sen, Aptal, Şapşal Bir Adamın Tekisin, Hiçbir Kariyeri Olmayan Cahil, Aptal Birisin' - onedio.com
Hürriyet Muhabirinden Zafer Şahin’e: 'Ya Ne Dediğini Bilmiyorsun, Aptal Bir Adamın Tekisin Sen, Aptal, Şapşal Bir Adamın Tekisin, Hiçbir Kariyeri Olmayan Cahil, Aptal Birisin' - onedio.com

CNN Türk özür diledi

CNN Türk, Gece Görüşü isimli programda yaşanan olay nedeniyle kamuoyundan özür diledi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada CNN TÜRK ekranlarının tüm görüş ve düşüncelere açık olduğu ancak hangi görüşten olursa olsun kimse bir başkasına siyasi görüşü, fikirleri, etnik kökeni, cinsiyeti, fiziksel görünüşü veya bir başka sebeple hakaret etme özgürlüğüne sahip olmadığına dikkat çekildi.

CNN Türk'ten yapılan açıklama şöyle;

"CNN TÜRK’te 5 Kasım Perşembe akşamı yayınlanan Gece Görüşü programında kurum olarak tasvip etmediğimiz bir tartışma yaşanmıştır.

Programa ABD’den Skype ile katılan gazeteci Razi Canikligil program konuklarından Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin’e hakaret etmiştir. Canlı yayın sırasındaki tüm uyarılara rağmen Zafer Şahin’den özür dilememiştir. Bu durum CNN TÜRK’ün yayın ilkelerini bu vesileyle bir kez daha hatırlatma ihtiyacını doğurmuştur. CNN TÜRK ekranları tüm görüş ve düşüncelere açıktır. Hangi görüşten olursa olsun herkes her konuda fikirlerini özgürce ifade edebilmektedir. Ancak hangi görüşten olursa olsun kimse bir başkasına siyasi görüşü, fikirleri, etnik kökeni, cinsiyeti, fiziksel görünüşü veya bir başka sebeple hakaret etme özgürlüğüne sahip değildir. Hakaretin başladığı yerde fikir ve ifade özgürlüğünden bahsedilemez. Gazeteci Razi Canikligil Gece Görüşü programında Zafer Şahin’e hakaret ederek, tasvip edilemeyecek bir davranışa imza atmıştır. Yaşanan bu olay nedeniyle başta Zafer Şahin olmak üzere programın diğer konukları ve izleyicilerimizden özür dileriz.

Kamuoyuna duyurulur.

CNN TÜRK"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir