Görüş Bildir

Cizre Belediye Başkanı Görevinden Alındı

Haberler
> Cizre Belediye Başkanı Görevinden Alındı

Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret'in, İçişleri Bakanlığınca görevinden alındığı bildirildi.

Anadolu Ajansı, Cizre Cumhuriyet Başsavcılığınca, hakkında 'halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik ve terör örgütünün propagandasını yapmak, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek' iddiasıyla soruşturma açılan İmret'in, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Sokağa çıkma yasağı yarın kalkıyor

Cizre'de terör olayları nedeniyle 4 Eylül'den bu yana sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Şırnak Valiliği yasağın yarın itibarıyla sona ereceğini duyurdu.

Sivil can kayıpları

İlçede uygulanan sokağa çıkma yasağı boyunca yaşanan çatışmalarda sivil ölümlerin olduğu iddia edilmiş, Başbakan Davutoğlu ise 'Cizre'de sicil kayıp yok' diyerek iddiaları yalanlamıştı. 

Cizre'deki sivil kayıp iddialarını dün CHP'li Sezgin Tanrıkulu Meclis'e taşımıştı.

Bugün de HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Twitter üzerinden, içerisinde kadın ve çocuk isimlerinin de yer aldığı listeyle Başbakan Ahmet Davutoğlu’na 'Cizre'de öldürülen sivil yoksa bu ölenler kim?' diye sormuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
momoftheprincess

pkk ve yandaşları gebersin mümkünse, gram üzülmem...

Sek...

Oraya +1 de benden ekleyelim

Murat

Sadece görevden alınması yetmez. Savcılık suç duyurusunda bulunsun vatana ihanetten yargılansın. İç savaş yürüttüğü Türkiye yasalarıyla cezasını bulsun !

peace

Neymiş iç savaş başlarsa cizreden başlarmış Almanya da sana iç savaşımı öğrettiler.Bizim hukuk sistemimiz kadar suçluyu koruyan bi sistem yok coktan tutuklan... Devamını Gör