Görüş Bildir

Ciro Kaybı Desteği İçin Başvuran Vatandaşın Hesabına 4 Lira 63 Kuruş Yatırıldı

Haberler
> Ciro Kaybı Desteği İçin Başvuran Vatandaşın Hesabına 4 Lira 63 Kuruş Yatırıldı

Kovid-19 pandemisinden olumsuz etkilenen yiyecek-içecek hizmeti faaliyeti yapan işletmelere yönelik geri ödemesiz ciro kaybı desteği için başvuran Cem Emre Akıncı’ya tam 4 lira 63 kuruş (4.63) destek çıktı. Akıncı, “Devleti neden bu duruma düşürüyorsunuz, ayıptır” diyerek tepkisini dile getirdi.

Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde annesinin adına kayıtlı restoranı olan Cem Emre Akıncı, yiyecek-içecek sektöründeki işletmelere yönelik ciro kaybı desteklerine başvuru yaptı, hayatının şokunu yaşadı. Başvuru yaptıktan iki ay sonra annesinin bankadaki hesabına 4 lira 63 kuruş yatırılan Akıncı, “Allah'ım beni şaşırtmasın. Bu müthiş para benim ahlakımı bozmasın inşallah. Ben artık bu parayla kiramı, borcumu harcımı öder, sonra da Maldivler’e tatile giderim, kimse kusura bakmasın” dedi.

"İki ay bekledik"

"İki ay bekledik"

İki ay önce Esnaf Odası'ndan arandığını, ciro kaybı ödemesi için başvuru hakkının bulunduğunun hatırlatıldığını söyleyen Cem Emre Akıncı, “Esnaf Odası yetkilileri hakkımız olduğunu söyleyince, hemen işlemlere başladık. Bürokratik işlemleri tamamladıktan sonra yapılacak olan yardım onaylandı mı, ne kadar destek yapılacak diye her gün e-devlet üzerinden kontrol ettik. İki ayı aşkın süreden sonra annemin hesabına 4 lira 63 kuruş ciro desteği yatırıldığına ilişkin makbuz iletildi. Hayallerimiz yıkıldı, şoke olduk” dedi.

"Devleti neden bu duruma düşürüyorsunuz, ayıptır”

"Devleti neden bu duruma düşürüyorsunuz, ayıptır”

Böyle bir durumda kendilerine “Hak etmediniz” yanıtının verilmesinin daha doğru olacağını söyleyen Akıncı tepkisini sosyal medyada yaptığı paylaşımla şöyle dile getirdi; “Onca yazışma, onca bürokratik işlemler verilen emeklerden sonra dalga geçer gibi bu desteğin verildiğini bildirmeleri çok ayıp. Size hak doğmuyor dense bu kadar kırılmaz, bu kadar hayal kırıklığı yaşamazdık. Devleti neden bu duruma düşürüyorsunuz, ayıptır”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
128
102
34
10
8
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mr.Hate

Ne devlet senin devletin, ne asker senin askerin, ne polis senin polisin, ne yargı senin yargın, ne medya senin medyan, ne de ödediğin vergiler senin. Bu ülk... Devamını Gör

Anıl Özkan Öz

Esnaftan borç istese daha çok toplarmış.

d.topal

benim gibi 4000 tl okuyan ve ne bu ne ya nesine yeter adamın aylardır yasak var dediyseniz 4000 tl değil arkadaşlar 4 tl hani otobüse minübüse verdiğimiz boz... Devamını Gör