Görüş Bildir
Haberler
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: 'Siyasi Cinayetler Konusunda Kaygılarım Var'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: 'Siyasi Cinayetler Konusunda Kaygılarım Var'

Mersin'de gazetecilerle sohbet eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. 2023 seçimlerine giderken iktidarın gerilimi tırmandırmasından endişe ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, 'Siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var' sözlerine yer verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluMersin gezisinde gazetecilerle sohbet edip dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Aklındaki cumhurbaşkanı adayının özelliklerini sıralayan Kılıçdaroğlu, ayrıca AKP ile anayasa masasına oturmayacaklarını da belirtti.

Hürriyet'ten Hande Fırat, haberinde CHP liderinin o konuşmada 2023 seçimlerine giderken iktidarın gerilimi tırmandırmasından endişe duyduğunu söylediğini ve Kılıçdaroğlu'nun 'Siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var' dediğini yazdı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, 'Çok daha sert bir ortamda siyaset yapmayı nasıl sağlayabiliriz, onun arayışına girecektir ama ben şundan eminim, eğer belli gruplar ellerine silah alıp belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo da Türkiye'de yaşanmaz. Siyasi cinayetler. Böyle kaygılarım var. Erdoğan'ın bizzat kendi ifadeleridir. 'Dur bakalım daha başınıza neler gelecek' dedi. Ülkeyi yöneten ve devletin bütün güçleri elinde olan bir insan bunu söylüyorsa, çok tehlikeli bir cümle. Açıkça tehdit ediyor. Erdoğan iktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir' ifadelerini kullandı.

'Amacımız güçlü bir parlementer sistem inşa etmek'

'Amacımız güçlü bir parlementer sistem inşa etmek'

'Millet İttifakı 6 partili hale mi geliyor?' sorusuna ise Kılıçdaroğlu şöyle yanıt verdi: 

'Diğer genel başkanların adına konuşma hakkına sahip değilim. Ama şu bir gerçek, şu anda 6 siyasal parti, güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda görüş birliği içindeler. Çıkan raporları okuduğumuzda aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyoruz. İlkeleri netleştirebilirsek önemli bir mesafeyi almış oluruz. Bizim çalışmamızı, örneğin Deva Partisi zenginleştirebilir. Gelecek Partisi, Saadet Partisi, onlar daha farklı bir değişim önerebilirler. Amaç güçlü bir parlamento inşa etmek.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
70
27
17
8
8
8
6
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

İBB için seçimi bile iptal ettiler,apo piçinin kardeşini tv ye çıkarttılar,herşey beklenir bu götoşlardan..!

Anadolu1923

TÜGVA denilen ne idüğü belirsiz, sözde kamu yararına çalışan birileinin mahkeme kararlarının karşısına kaymakamın gönderdiği iddia edilen değerli polislerle ... Devamını Gör

Bozkurt

Cinayete kurban giden siyasinin ismi okul, cadde ya da kültür merkezine verilip üstü kapatılır ve hatta mensup olduğu parti, faillerle ittifak bile yapabilir.