Görüş Bildir
Haberler
CHP'li Yavuzyılmaz: 'Yılbaşında Büyük İkramiye Kazananın Eline En Fazla 96 Milyon TL Geçecek'

CHP'li Yavuzyılmaz: 'Yılbaşında Büyük İkramiye Kazananın Eline En Fazla 96 Milyon TL Geçecek'

Milli Piyango'nun özelleştirilmesinin ardından verilen ikramiyelerin vergiye tabi tutulduğunu hatırlatan CHP'li Deniz Yavuzyılmaz, bu yılbaşında büyük ikramiyeyi kazanan kişinin eline en fazla 96 milyon TL geçeceğini belirtti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Twitter paylaşımında “Talih kuşu rahmetli oldu” diye yazarak Demirören Holding ve İtalyan Sisal S.p.A tarafından kurulmuş Sisal Şans’ın milli piyango çekilişinde ödül parasından düşülecek miktarı paylaştı. Yavuzyılmaz şunları kaydetti:

'Şans oyunu çelişkileri Sisal Şans’a devredilmeden önce Milli Piyango İdaresi tarafından yapıyordu. İdare, Veraset ve İntikal Vergisinden muafti (yüzde 20 vergi). Talihlilere ikramiye ödemesi yapılırken kesinti uygulanmıyordu. 2021 yılında Sisal Şans’ın yaptığı tüm çekilişlerde 7 bin 703 TL’nin üzerindeki kazanılan ikramiyelere yüzde 20 vergi geldi. 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren ise talihlilerin kazanacağı 10 bin 491TL’nin üzerindeki ikramiyelerden yüzde 20 veraset ve intikal vergisi alınacaktır.'

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Ama reklamı yaparken ikramiye 120 milyon TL olarak gösteriliyor.

jamiryuu

piyango bana çıkacak ve ben kesilen verginin derdine düşecem öyle mi ? sikmişim kesilen vergiyi