Görüş Bildir
Haberler
CHP, HDP'li Güzel'in Dokunulmazlığının Kaldırılmasına 'Evet' Diyecek

CHP, HDP'li Güzel'in Dokunulmazlığının Kaldırılmasına 'Evet' Diyecek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, öldürülen PKK’lı teröristle fotoğrafları paylaşılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle düzenlenen fezlekeye ilişkin, “Soruşturmasının yürüyebilmesi açısından bu dosyaya özel olarak dokunulmazlığının kaldırılması noktasında ‘evet’ oyu kullanacağız” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özel, şarkısında Hz. Adem ve Hz. Havva'ya yönelik sözler nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Sezen Aksu’nun evinin önünde açıklama yapan gruba tepki göstererek, “Süleyman Soylu şöyle bir ifade kullanmış; ‘Toplumsal olaylara sert müdahale değil, müzakereci bir yaklaşım benimsiyoruz.’ Gece karanlığında Sezen Aksu’nun evinin önünde toplananların güvenliklerini sağlıyorsun. Kim bunlar? Siyah gömlekliler mi? Kimin adına kimi tehdit ediyorlar?” dedi.

"Sezen Aksu onlarla aynı çizgide olmadığı için tehdit alıyor"

"Sezen Aksu onlarla aynı çizgide olmadığı için tehdit alıyor"

Özel, Sezen Aksu’nun şarkısının 2017’de bestelendiğini anımsatarak, “Şarkıyı 2022’de köpürtenler, bunun adı faşizmin bayrağını yükseltmektir. Bunun adı işlenmeyen suçları dine karşı işleniyormuş gibi gösterip, nefreti örgütlemektir. Bu, sokaktaki yangının din istismarı ile bastırılmaya çalışılmasıdır. Biz Soylu’dan korkmayız. Milli Beka Hareketi’nden korkmayız. Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı camide vaaz yapıyor ve alkış var. Camide din anlatsa, din kültürü anlatsa, dine uygun, Müslümanlığa uygun vaazlarda bulunsa kimse bir şey demeyecek. Sezen Aksu’yu hedef gösteriyor ve ‘şeriat gelmeli’ diyor. Açık açık Sezen Aksu’yu tehdit ediyor. 2 hafta önce bir başka camide de beni tehdit etti. Sezen Aksu, 2010 yılında referanduma destek verdi; ama 2016’da destek vermedi. Onlarla aynı çizgide olmadığı için tehdit alıyor” şeklinde konuştu.

HDPli Güzel'in fezlekesine destek

HDPli Güzel'in fezlekesine destek
İçeriğin Devamı Aşağıda

Özel, öldürülen PKK’liyle fotoğrafları ortaya çıkarılan HDP Diyarbakır Miletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlık fezlekesinin yarın karma komisyonda görüşüleceğinin anımsatılması üzerine, “HDP’li Semra Güzel büyük bir yanlış yapmış. Cumhurbaşkanının valilere, kaymakamlara, alay komutanlarına ‘dokunmayın’ dediği zamanda bir teröriste dokunmuş. Bu affedilir bir şey değil. Ama biz Semra Güzel’in örgüt kıyafetleriyle çektirdiği fotoğraf ve elindeki silahla çektirdiği fotoğrafın doğru olmadığını, bunun milletvekilliğiyle bağdaşır olmadığını, soruşturmasının yürüyebilmesi açısından bu dosyaya özel olarak dokunulmazlığının kaldırılması noktasında ‘evet’ oyu kullanacağız” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
51
10
9
3
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
KafasıMis

Çok sikmişlerdir dağlarda..

Malum Şahıs

hdp nin yapısını apo dan uzaklaştırmak isteyen demirtaşa silahlar çekildi akp de rte hdp de bir apo-demirtaş ayrışması üzerinden oy almak istiyor seçim kafa ... Devamını Gör