Cesur musun Korkak mısın?

Psikoloji Testleri
126PAYLAŞIM

Bu 10 soruluk test, senin ne kadar cesur veya korkak biri olduğunu söyleyecek!

Teste geçelim!

1. Cinsiyetinle başlayalım.

2. Yaşını da seç.

3. Evde yalnızken içeriden garip sesler duydun, ne yaparsın?

Kalkar sesin nereden geldiğini kontrol ederim.
Bulunduğum yerde saklanmaya çalışırım, içeri gitmem.
Sesin dışarıdan geldiğini düşünürüm, umursamam.
Telefonu elime alır, polisi ararım.

4. Dışarıdan eve geldiğinde evininin yandığını gördün, yakın arkadaşın da içerde. Ne yaparsın?

Evin içine hiç düşünmeden girip arkadaşımı kurtarırım.
İtfaiyeyi arar, onların müdahale etmesini beklerim.
Girmeden endişe ederim, canım kıymetlidir benim.
Önce itfaiyeyi arar, sonra içeri dalardım.

5. Tüm dünyayı kurtarma ihtimali uğruna, bir deneyde denek olarak kendini feda eder miydin?

Tabii ederim.
Bilmiyorum.
Benden başka adam yok muymuş ya?!

6. Peki, bu adamın yerinde olmak ister miydin?

Adrenalin severim, neden olmasın?
Kalbim dayanamaz benim, istemem.
Gerek var mı böyle şeylere cidden ya?!

7. Bir olayla başa çıkman gerektiğinde mantığınla mı hareket edersin, duygularınla mı?

Duygularımla hareket ederim, kalbimi dinlerim.
Her zaman mantığım bir adım öndedir.
Yaşadığım olaya göre değişiyor ya.
Mantığımı kullanmak istesem de olmuyor be hocam.

8. Hayattaki en büyük korkun nedir?

Yalnızlık
Ölüm
Hayvanlar, böcekler
Yükseklik
Daha farklı şeyler
Hiçbir şeyden korkmuyorum.

9. Evde besleyecek olsan hangi hayvanı beslerdin?

Hayvanlardan korkuyorum.
Çok seviyorum ama evde besleyemem.
Kedi, köpek gibi hayvanlar beslerdim.
Kuş beslerdim.
Evde tehlikeli olabilecek hayvanları beslemek isterdim.

10. Son olarak, şişe çevirmece oynuyoruz. Doğruluk mu, cesaret mi?

Doğruluk
Cesaret

Korkak!

Adım atarken önüne engeller çıkabiliyor. Maalesef, bu engelleri gözünde daha da çok büyütüyorsun korkuların sayesinde. Korkularını bir kenara bırakıp o şekilde yoluna bakmalısın. Atacağın her adımı korkularını dinlemeden, onları rafa kaldırarak atmalısın. Bu şekilde oluşu, senin daha kararlı biri olmanı sağlayacak zamanla. Aynı zamanda daha da öz güvenli hissedebileceksin. Hayatında karşına çıkacak engellerin üstesinden gelebileceğini sakın unutma.. Hemen yoluna girmese bile zamanla rayına oturtabilirsin. Bu yolda olabildiğince korkmadan yürü! Hayatından korku faktörünü biraz da olsa çıkartmak, seni psikolojik olarak daha iyi ve rahat hissettirecektir.. Sakın unutma, her insan korkabilir. Önemli olan bu duyguyu kontrol edip, bizi ele geçirmesine izin vermemek..

Cesur!

Gerçekten çok cesur bir insansın! Her olaya korkusuzca yaklaşıp, olayların bir şekilde üstesinden gelebileceğine inanıyorsun. Yen bir adım atarken asla çekinmeyen, bahanelerinin ardına saklanmayan, kendine verdiğin sözleri her zaman tutmaya çalışan birisin. Denemekten, hata yapmaktan, sendelemekten korkmuyorsun. Korkmana da gerek yok tabii! Bu durum seni özel hayatında daha başarılı ve öz güvenli kılıyor. Hayatımızın bazı dönemlerinde pürüzlerle karşılaşabiliyoruz, sen bu pürüzlerin teker teker üstesinden gelerek başarıya bir adım daha yaklaşmış oluyorsun. Cesur davranışların, sana hayatta başarı getiriyor olsalar da bazen sorunlar yaşayabiliyorsun. Bu sorunların sebebi de çok ani kararlar verip, daha aceleci davranman diyebilirim. Bazı durumlar karşısında bir kaç dakika daha düşünüp o şekilde karar verirsen, senin için daha doğru sonuçlar doğurabileceğini düşünüyorum..

Yarı yarıya!

Yeri geldiğinde korkak, yeri geldiğinde de cesur! Karşılaştığın durumlara göre yaklaşımın da haliyle değişiyor. Olayları kendine göre analiz edip değerlendiren birisin. Kendince tartıp ona göre tepki veriyorsun. Bu durumu kontrollü olarak devam ettirmeye çalışıyorsun ama bazen şaşabiliyor haliyle. Aslında korkmaman gereken bir durumda fazla endişeye kapılabiliyorsun. Böyle zamanlarda durumu biraz daha tartman çok daha iyi olacak senin için. Endişeye kapılmayarak çok daha emin adımlar atabileceksin. Daha önce de bunu başarabildiğin gibi. Korku olmadan da olmaz tabii, maksat o duyguları dengelemekte!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gokyuzubaby

Cesur! Cesur! Gerçekten çok cesur bir insansın! Her olaya korkusuzca yaklaşıp, olayların bir şekilde üstesinden gelebileceğine inanıyorsun. Yen bir adım atarken asla çekinmeyen, bahanelerinin ardına saklanmayan, kendine verdiğin sözleri her zaman tutmaya çalışan birisin. Denemekten, hata yapmaktan, sendelemekten korkmuyorsun. Korkmana da gerek yok tabii! Bu durum seni özel hayatında daha başarılı ve öz güvenli kılıyor. Hayatımızın bazı dönemlerinde pürüzlerle karşılaşabiliyoruz, sen bu pürüzlerin teker teker üstesinden gelerek başarıya bir adım daha yaklaşmış oluyorsun. Cesur davranışların, sana hayatta başarı getiriyor olsalar da bazen sorunlar yaşayabiliyorsun. Bu sorunların sebebi de çok ani kararlar verip, daha aceleci davranman diyebilirim. Bazı durumlar karşısında bir kaç dakika daha düşünüp o şekilde karar verirsen, senin için daha doğru sonuçlar doğurabileceğini düşünüyorum..

edanur-kartal1

Cesur! Gerçekten çok cesur bir insansın! Her olaya korkusuzca yaklaşıp, olayların bir şekilde üstesinden gelebileceğine inanıyorsun. Yen bir adım atarken asla çekinmeyen, bahanelerinin ardına saklanmayan, kendine verdiğin sözleri her zaman tutmaya çalışan birisin. Denemekten, hata yapmaktan, sendelemekten korkmuyorsun. Korkmana da gerek yok tabii! Bu durum seni özel hayatında daha başarılı ve öz güvenli kılıyor. Hayatımızın bazı dönemlerinde pürüzlerle karşılaşabiliyoruz, sen bu pürüzlerin teker teker üstesinden gelerek başarıya bir adım daha yaklaşmış oluyorsun. Cesur davranışların, sana hayatta başarı getiriyor olsalar da bazen sorunlar yaşayabiliyorsun. Bu sorunların sebebi de çok ani kararlar verip, daha aceleci davranman diyebilirim. Bazı durumlar karşısında bir kaç dakika daha düşünüp o şekilde karar verirsen, senin için daha doğru sonuçlar doğurabileceğini düşünüyorum..

Gizli Kullanıcı

Cesur

aria-foy

Yarı yarıya! Yeri geldiğinde korkak, yeri geldiğinde de cesur! Karşılaştığın durumlara göre yaklaşımın da haliyle değişiyor. Olayları kendine göre analiz edip değerlendiren birisin. Kendince tartıp ona göre tepki veriyorsun. Bu durumu kontrollü olarak devam ettirmeye çalışıyorsun ama bazen şaşabiliyor haliyle. Aslında korkmaman gereken bir durumda fazla endişeye kapılabiliyorsun. Böyle zamanlarda durumu biraz daha tartman çok daha iyi olacak senin için. Endişeye kapılmayarak çok daha emin adımlar atabileceksin. Daha önce de bunu başarabildiğin gibi. Korku olmadan da olmaz tabii, maksat o duyguları dengelemekte!

jale-h

Yeri geldiğinde korkak, yeri geldiğinde de cesur! Karşılaştığın durumlara göre yaklaşımın da haliyle değişiyor. Olayları kendine göre analiz edip değerlendiren birisin. Kendince tartıp ona göre tepki veriyorsun. Bu durumu kontrollü olarak devam ettirmeye çalışıyorsun ama bazen şaşabiliyor haliyle. Aslında korkmaman gereken bir durumda fazla endişeye kapılabiliyorsun. Böyle zamanlarda durumu biraz daha tartman çok daha iyi olacak senin için. Endişeye kapılmayarak çok daha emin adımlar atabileceksin. Daha önce de bunu başarabildiğin gibi. Korku olmadan da olmaz tabii, maksat o duyguları dengelemekte!

Görüş Bildir