Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cep Telefonu ile 3 Boyutlu Tarama Yapılabilecek

Anasayfa > Video

3 boyutlu nesnelerin taramasını yapmak günümüzün teknolojisiyle oldukça zahmetli. Bu işi ticari bir amaç için yapan firmaların bile oldukça sofistike 3 boyutlu tarayıcı cihazları mevcut. Ancak 3 boyutlu baskı teknolojisinin gelecekten haber verdiği bugünlerde Microsoft, 3 boyutlu tarama işinin daha da kolaylaşması gerektiğini düşünüyor ve bu konuda adımlar atıyor. Microsoft Research ve Oxford Üniversitesinin ortak girişimleriyle gerçekleştirilen bir projede ortaya çıkan MobileFusion teknolojisi, cisimleri sadece cep telefonu kullanarak 3 boyutlu taramaya yarayan bir mobil uygulama. Yazılım telefonun kamerasından elde ettiği görüntüleri derinlik haritası çıkartarak analiz ediyor – bunu yapması için kullanıcının sadece objenin etrafında dönmesi yetiyor. Taranan objeler çok detaylı olmasa da 3 boyutlu baskı için uygun oluyor.

MobileFusion uygulaması henüz kullanıcılar için yayınlanmış değil. Ancak gelişen 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile birlikte kullanıldığında çok çılgın projelere yol açacağı kesin.

Söylentilere göre yeni telefon 5.2 ve 5.7 inçlik iki farklı model ile birlikte gelecek ve USB-C destekli olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?