Çenemizi Yoruyoruz! 70 Milyon Liralık Yılbaşı İkramiyesiyle Alabileceklerimiz ve Yapabileceklerimiz

-

Milli Piyango'nun Yılbaşı Özel Çekilişi için 70 milyon lira olarak belirlediği büyük ikramiye, herkesin hayallerini süslüyor. Peki bu parayla neler alınır, neler yapılır?

1. 70 milyon TL ile 202 bin 898 adet çeyrek altın satın alabilirsiniz. İsterseniz de 331 bin 753 gram altın ya da 49 bin 751 adet Cumhuriyet altını alabilirsiniz.

2. Boğaz'da bir yalı, 10 milyon liradan 7 yalı dairesi alabilirsiniz. Farklı bir seçenek olarak da boğaz sırtlarında 20 milyon liradan 3 villa ve 10 milyon liradan 1 yalı dairesi alabilirsiniz.

3. İstanbul Bağdat Caddesi'nde 3.5 milyon liradan 20 adet daire alabilirsiniz.

Bu dairelerin her birini aylık 7000 liradan kiraya verebilirsiniz.

4. 14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 8x alabilirsiniz. Ama ikinci elini. Sıfır almaya kalksanız Yılbaşı İkramiyesi bile yetmiyor mevcut kurlarla...

14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 8x alabilirsiniz. Ama ikinci elini. Sıfır almaya kalksanız Yılbaşı İkramiyesi bile yetmiyor mevcut kurlarla...
14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 8x alabilirsiniz. Ama ikinci elini. Sıfır almaya kalksanız Yılbaşı İkramiyesi bile yetmiyor mevcut kurlarla...

5. İstanbul Halkalı'daki konutlardan tanesi 600 bin liradan 116 daire alabilirsiniz. Bir daireyi 1500 TL'den kiraya verseniz ooo baya para yapar.

6. 1 milyon 750 bin liradan 39 adet 2018 model Mercedes S400 alabilirsiniz. Geçen seneden bu seneye yüzde 50'den fazla zamlandığını aklınızdan çıkarabilirseniz tabii.

7. ''Mercedes çok klasik ben daha farklı bir şey alayım'' dersen de bu değişik arkadaştan 4 tane alabilirsin. Bugatti Chiron Sport arkadaşın adı.

8. ''Bunlar bana fazla gelir, ben sarı taksi alayım'' diyebilirsin. Ortalama 1 milyon 400 bin liradan 50 adet alırsın. Sonra aylık yaklaşık 380 bin lira kira gelirin olur. Ama lütfen taksilerin kısa mesafelere de gitsin, bir de turist kazıklamasın.

9. Denizlere, okyanuslara açılmak istersen 3 adet 2018 model Azimut 80 tipi yat alabilirsin. ''3 tane fazla'' deme! Diğer ikisini kiraya versen acayip para kazanabilirsin.

10. Yaklaşık 1 milyon lira olan Uzay turlarına 70 kere katılabilirsin. Eş dost, çoluk çocuk toplayıp Uzay'a giderek bir piknik havası bile oluşturabilirsin.

11. Maliyeti 21 milyon TL olan Müslüm filmi gibi 3 tane film çekebilirsiniz. Tabii böyle bir düşünceniz olursa bilenlere danışmayı unutmayın!

12. Ada alabilirsiniz. Evet yanlış okumadınız. Yunanistan'daki adalardan Kardiotissa Adası'nı alabilirsiniz. Bu kadar da değil yanına Stroggilo Adası'nı da alabilirsiniz. Valla bizce güzel yatırım.

13. Boston Dynamics’in 2019 yılında satışa çıkacak robot köpeği SpotMini sahibi olmanız işten bile değil. Fiyatı henüz açıklanmadı ama 70 milyon TL ile de alınır herhalde diye düşünüyoruz.

14. E-spor takımı kurabilir ya da satın alabilirsiniz. Maliyeti size göre değişir ama günümüzde getirisi milyon dolarları bulabilmekte. İnanmayan araştırabilir. 😁

15. Evet, yıldız alabilirsiniz. Hem de bir sürü. Neden almayasınız ki? Para sizin paranız sonuçta!

Hayali bile güzel değil mi?

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
logicaldoor

Yakın zamanda bir sitede okumuştum, eski bir milli piyango çalışanı çekilişlerin hileli olduğunu söylemiş. Yani büyük ikramiye işi zor biraz. Ama şöyle 50-100 bişeyler çıksa da borçları ödeyebilsek güzel olurdu...

sweet.cute.sexy.gorgeous

valla çok para mutluluk getirmez derler arkadaşlar ama ben o son model bugatti'nin içinde hüngür hüngür ağlamaya razıyım :D

nekochan

hayallerde bile üretim yok. ne desek boş.

aytunc.garip.7

#15 bi akıllı sensin amk keli

culog

250.000 Tl ev parası çıksın başka bir şey istemem.Fazlası gereksiz insan toplar.Boşver böyle iyi.

Görüş Bildir