Cem Yılmaz'dan Türkiye'nin Durumundan, Kendi Hayatına ve Yaşama Dair 15 Tespit

1.3bPAYLAŞIM

Cem Yılmaz Tuhaf dergisinin Mayıs sayısı için Özlem Gürses'in sorularını samimi bir şekilde yanıtladı. Türkiye'nin durumundan, kendi yaşamına ve hayata dair birçok konuya değinen Cem Yılmaz'ın söyleşisinden bazı bölümleri sizler için derledik. 

Kaynak: tuhafdergi.com

Keyifli okumalar!

1. “Memleketten memnunum aslında, hele dünyaya bakınca ama bizim memleket insanı çabuk yaşlandırıyor. Bize özgü bir durum bu.“

2. “Çabuk küstürüyor insanları. Bunu değiştirmek lazım yoksa insan niye memleketinden şikayetçi olsun?“

3. “Benim dost ya da düşman herkese önerim şu; Kalabalıkla iş yapmakta bir fayda olmayabilir. Kalabalık sayıdır, ama bizim işimiz insanla olmalı. İnsanları sayıya, sayıyı insanlara çevirirken dikkat etmemiz lazım. “

4. “Fazla şey biliyorum numarası yapmanın ne kişinin kendine ne de etrafına faydası var. Hele hele işinde iyi olanların böyle davrandığını dünyanın hiçbir yerinde görmedim. Mutlu çünkü adam.”

5. “Ben fayda için kılımı kıpırdatmam, piyangoyla hayatım boyunca işim olmamıştır; milli piyangodan bahsetmiyorum. Kastettiğim, ‘Oradan da şöyle bir piyango vurdu.’ gibi bir piyango duygusu…”

6. “Hiç rüşvet vermedim, hiç torpil yapmadım, hiç kopya çekmedim. Bitti gitti, benim için böyle durum. “

7. “Bir çocuğun başarı formülleriyle, bir şablona ait başarı tanımıyla hayatı tartışmasını istemem.”

8. “Çocuk bir şey sormadan ona bir şey söylememeyi tercih ediyorum. Çünkü ona anlatacağım şey benim hayatım, onun hayatı değil.”

9. “Çocuğun hikayesine müsade edin, merak ediyorsa soracaktır. Kemal ne zaman bir soru sorsa içimin yağı eriyor.”

10. “Özellikle çocukken başarının ne olduğuyla ilgili uzun süre düşünmedim. Hep kutlamayla ilgiliydim. Kendime pek üzülen biri değilim. Bir yolculuğun içinde, ‘buradan oraya gitmeye çalışan’ biri de değilim. Benim için kutlamak daha önemli bir hadise. Milyonlarca spermi geride bırakmak bile kutlamaya değer büyük bir başarıdır. Ama biz kutlamayı erteliyoruz. “

11. “Karşınızda başarısız bir müzisyen var. Çocukluğumda en büyük hayalimdi. Şarkı söylemekle ilgilenmedim; müzikle uğraşmak, üretmekti hayalim… Yedi yaşında mandolinle başladım müziğe. Grup Gündoğarken’den bile daha ciddiye aldım mandolini… Ama yaradan müzikle ilgili bir haz vermiş, gerisini koyvermiş…”

12. Borusan Filarmoni Orkestrası'nı yönettiği hatırlatılınca: “Beni bu tür yanılsamalardan hep koruyan bir şey olduğunu düşünürüm. Kulağıma, “oğlum o iş öyle olmaz” türünden fısıldayan bir şey. Bu hayatımı şöyle kurtardı; ilk olarak evrensel standartlarda yapmıyorsan yapmamak daha iyidir.”

13. “İkincisi, bu seni kendince bir şey yapmaktan alıkoymaz ama kendince yapmak adı altında da kafana göre hareket edemezsin.“

14. “Sevimli bir komedyen olarak Fazıl Say’la sahneye çıkabilirim. El ele çıkarız, iki tuşlarız, iki güleriz ama biz Fazıl Say’la Pekinel Kardeşler gibi karşılıklı piyano çalamayız.”

15. "Başarılı insanların ortak özelliği it gibi çalışmalarıdır. Başka bir şey ne duydum ne de gördüm. Gerisi tıraştır, süstür, dedikodudur."

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre79798692

"Başarılı insanların ortak özelliği it gibi çalışmalarıdır. Başka bir şey ne duydum ne de gördüm. Gerisi tıraştır, süstür, dedikodudur."

suspicious

çok tatlı adamsın lan.

Gizli Kullanıcı

Cem, hiç de küçümseme kendini, mor ve Ötesi'nin 'Cambaz' şarkısına bir cover yapmıştın, tadından yenmiyordu... ki, o şarkıyı mor ve Ötesi'nden sonra yorumlamak imkansız gibi bir şeydir.

suspicious

goranın müziklerini de yapmıştı.

kare-as

Çok nadide bir insan... Uzaylılar bırakmış olabilir Cem beyi dünyaya. Cem bey diyorum, bugün Ukrayna yarın Türkiye, olmaz olmaz deme.

Görüş Bildir