Görüş Bildir

Çelik: 'PKK Silah Yığarken Devlet Eli Kolu Bağlı Bekledi'

Anasayfa > Gündem

AKP'nin önemli isimlerinden ve Başbakan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, kişisel sayfasında 'Siyaset silaha esir olmamalı' başlığıyla yazdığı makalede 'Çözüm Süreci'ni sert dille eleştirdi. Çelik, 'PKK, silahları bırakıp ülkeyi terk etmek yerine, kentlere yerleşti. Çözüm sürecine zarar gelmesin diye de, iyi niyetli olarak valiler, kaymakamlar, polisler, askerler de elleri kolları bağlı beklediler” dedi.

Çelik, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın olduğu Çözüm Süreci toplantılarında olacakları anlattık ama, Çözüm Süreci romantizmine kapılan arkadaşlarımızın tepkisini aldık. Zaman bizi haklı çıkardı” dedi. İşte Çelik’in AKP’yi karıştıracak açıklamalarından satır başları:

'PKK, Çözüm Süreci'ni istismar etti'

'PKK, Çözüm Süreci'ni istismar etti'

Çözüm Süreci esasen başlangıç için iki şart getiriyordu. 1) Parmaklar tetikten çekilecek 2) Tüm silahlı PKK’lı unsurlar ülke sınırlarını terk edecekti. Birinci şarta hem devletin silahlı güçleri hem de PKK uydu. Ancak silahlı PKK’lılar ülkeyi terketmek yerine gelip şehire yerleştiler. Çözüm Sürecini bozmamak adına ve tamamen iyi niyetlerle, valiler, kaymakamlar, savcılar, hakimler, polis, asker, jandarma ve korucular, PKK’nın yapıp ettikleri karşısında adeta elleri kolları bağlı sabrın sınırlarını zorlayarak beklediler. PKK, Çözüm Süreci’ni kendi lehine ama Kürt halkının aleyhine istismar etti. Gelinen nokta, siyasetin inisiyatifi silaha terketmesidir.

'Gerçekleri Erdoğan'a da anlattık'

'Gerçekleri Erdoğan'a da anlattık'

Biz, bölgeyi ve bölgenin dinamiklerini bilen birisi olarak, 2009’dan itibaren olanları ve olabilecekleri, Bakanlar Kurulu’nda, Ak Parti MYK’sında, MKYK’sında, Ak Parti Ortak Söylem toplantılarında ve nihayet Çözüm Süreci konulu tüm özel toplantılarda yetkili arkadaşların, Sayın Başbakan’ın ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın huzurunda, bütün açıklığı ve netliği ile ortaya koyduk.

'Afyon Toplantısı'nda anlattık ama tepki gördük'

'Afyon Toplantısı'nda anlattık ama tepki gördük'

Zaman zaman kendisini Çözüm sürecinin romantizmine kaptırarak bütün fotoğrafı görmek istemeyen bazı yetkili arkadaşların ciddi tepkilerine de muhatap olduk. 2014’teki Afyon’daki Ak Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda benzer bir yaklaşım ve tutumla endişelerini dile getiren ve uyaran ciddi sayıdaki milletvekili, bu yetkili arkadaşlar tarafından tepkiyle karşılandılar. Ancak zaman, bizi ve konuyu bizim gibi gören Ak Partili milletvekillerini haklı çıkarmıştır. Keşke yanılmış olsaydık da bugünkü manzara ile karşılaşmasaydık.

huseyıncelık.net

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
106
29
20
11
3
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Bu ülkenin %50 si mal olmamalıydı.

Franky

Hükümet: Ey halk biz sizi yıllarca isktik siz yinede oy verdiniz

tatlış penguen

ya kardeşim bu ne mantıktır silah yığıyorlardı ama barışa zarar gelmesin diye dokunmadık niye silah yığıyorlardı barış için mi ?