Canımızsın Hikmet! 'Kim Milyoner Olmak İster?' Yarışmasına Emeği ve Samimiyetiyle Damga Vuran Hikmet Karakurt

63bPAYLAŞIM

Sen ne güzel bir gençsin Hikmet, helal olsun sana!

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster?" programında geçtiğimiz haftadan beri kalbimizi heyecandan durdurmak üzere olan Hikmet Karakurt vardı.

Bu tertemiz genç, 10 kişilik bir ailenin en büyük çocuğu. Kendisi 22 yaşında ve Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü 2. sınıf öğrencisi.

Hikmet, yarışmaya annesiyle birlikte Şanlıurfa'dan katılmış ancak onlar Ankara, Eskişehir, Konya gibi illerde mevsimlik işçi olarak çalışıyorlar.

Annesi Esma Hanım'ın da yarışmada söylediği gibi okullar kapanır kapanmaz 8 çocuğu birden toparlayıp memleketlerinden ayrılıyor ve tarlada çalışmaya gidiyorlar.

Maddi durumları elvermediği için çocuklarının eğitimini sürdürmesinin de zor olduğunu söylüyor anne Esma Hanım. Fakat çocuklar okumaya, öğrenmeye çok meraklı. Bunun en güzel örneği 60 bin TL tutarındaki soruda yaşandı.

Tarlada çalışırken sürekli radyo dinlediklerini ve duydukları ilginç bilgileri aile bireylerinin paylaştığını söyledi Hikmet. Öyle ki yarışmadan önce bu papağanlı soruyla ilgili 13 yaşındaki kardeşi Halil ile konuşmuşlar. Hikmet kardeşinin de yardımıyla bu eskiden öğrendiği bilgiyle soruya doğru cevap verip 60 bin TL kazandı.

Bir sonraki soruyu ise tamamen akıl yürütme ve mantığını kullanma yöntemiyle bilen Hikmet, tam 125 bin TL'nin sahibi oldu.

Son soruda riske girmek istemeyince yarışmadan çekildi ve 125 bin TL'lik ödülle ayrıldı. Çünkü bu onun için, kardeşlerinin eğitimine ayrılması gereken önemli bir paraydı.

Hikmet yarışmadan sonra yapacağı ilk işi şöyle açıkladı: "Yarışmadan önce kardeşim Halil'e derslerini uzaktan verebilmesi için tablet sözü vermiştim, bu parayla yapmam gereken ilk şey bu olacak."

Polatlı'da soğan işçiliği yapan 48 yaşındaki baba Mehmet Karakurt ise Hikmet'in kendi çabalarıyla okuduğunu, kalan zamanında ise tarlada çalışarak ailesine destek olduğunu söylüyor.

Karakurt Ailesi, Hikmet'in kazandığı parayla önce çocukların eğitimine katkı yapacaklarını, kalan parayla da bakkal dükkanı açmak istediklerini dile getirmiş.

Hikmet'in ve ailesinin emeğine sonsuz saygı ile eğiliyor, tüm çocukların eğitim hakkı için ödül kazanmak zorunda olmadıkları bir dünya temenni ediyoruz.

Türkiye'nin en yeni ve en çok para kazandıran canlı bilgi yarışması Oyna Kazan için buraya tıklayın! 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
papichulopapichulo

iyi kazanmis tirrek

muhendis-hanim-diyeceksiniz

Öncelikle arkadaşlar matemetiğinize sıçayım aile 10 kişilikse çocuk sayısı 8'dir ki bunu da zaten içerik de söylüyorlar. Tabi ki 8 çocuk da çok fazla birileri artık bu insanlara korunmayı öğretsin. Ceketimi atsam hamile kalıyor repliğinden çıksınlar.

deryadrn

Slumdog Millionaire filmi geldi aklıma. Yıl 2020, 10 çocuk! Gerçekten yazık günah ya! Bu kafalar değişmeyecek belli ki! Çocukken, Levent Kırca'nın konuyla alakalı skeçlerini izlerdik, o zaman çok anlamazdım, hepsi gerçekmiş ve hala da değişmemiş... Pes!

ruhani

Bu fakirlikte 10 tane çocuk yaparsan çocuk tabii ki kendi imkanlarıyla okur aq :D

badcboy54

bir de en büyüğü 22 yaşında amk , hiç mi karını düşünmedin , alt takım makım kalmamıştır :D

serinturk

o iş öyle olmuyo aslanım

samet-tekinkus

Papağan olayı tamamen kurmaca olmuş 2 ay önce söyledi kardeşim diyor olay 15 gün önce olmuş bi de programın önce çekildiğini varsayarsak kılıfına uydurmaya çalışmışlar

Görüş Bildir