Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evinde Çalışan Temizlik Görevlisini Yaptığı Küçük Bir Hata Nedeniyle Ağaca Bağlayan Acımasız İşveren

56PAYLAŞIM

Suudi Arabistan'da çalıştığı evde ceza olarak ağaca bağlanan hizmetli Lovely Acosta Baruelo'nun haberini sizler için Metro'dan derledik. Şimdi bu habere bir göz atalım.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/05/15/maid-tied...

Suudi Arabistan'da zengin bir ailenin evinde çalışan hizmetli, işvereni tarafından küçük düşürücü bir cezaya maruz kaldı.

Riyadh şehrindeki çalıştığı evde, 26 yaşındaki Lovely Acosta Baruelo işvereninin pahalı bir eşyasını güneşin altında bıraktığı için onu fazlasıyla sinirlendirdi. 9 Mayıs'ta Filipinli hizmetlinin çalışma arkadaşları tarafından çekilen bu fotoğrafta Lovely, kol bileklerinden ve bacaklarından evin bahçesindeki bir ağaca bağlanmış.

Bu hafta açıklama yapan Lovely, patronunun yaptığı bütün yanlışların onlara geri döneceğini umut ettiğini söyledi.

"Bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca o evde kalan diğer Filipinliler için yardım istiyorum. Onlar fotoğrafımı çekip bana yardım eden kişiler. Onların güvenliğinden endişeleniyorum. Umarım en kısa sürede onlar da o evden kurtulurlar."

"Ve sen yaşlı adam! Sadece bekle, çünkü ettiğini bulacaksın. Maaşlarımızı azaltmaya devam et. Sağlının kötü olmasının nedeni de bunlar. Yaptığın bütün kötü şeylerin karması."

İşveren ise, bu cezayı aslında Lovely'nin güneşin verebileceği zararları anlaması için uyguladığını söyledi.

Lovely'nin bir arkadaşının yardım çağrısına, Filipinler Dış İlişkiler Bakanlığı geri dönüş yaptı ve Lovely'nin ana vatanına geri dönmesini sağladı.

Filipinler'in sözcüsü ise şunları belirtti: "Dış İlişkiler Bakanlığı, Filipinli göçmen işçi  Lovely Acosta Baruelo'nun, Suudi Arabistan'dan Manila'ya 9 Mayıs 2019 tarihinde saat 20.55'te vardığını rapor etmiştir.

Riyadh'daki Filipin Elçiliği ise Filipinli göçmen işçi Baruelo vakasının onlara 9 Mayıs'ta ulaştığını ve aynı gün Baruelo'nun ülkesine geri gönderildiğini belirtmiştir."

Acosta'ya yardım eden çalışma arkadaşı, patronlarının en küçük hatalarda canlarını acıtarak onları cezalandırdığını söyledi. Bu yüzden, Lovely ailesinin yanına Filipinler'deki La Union'a geri döndü.

Yaklaşık 2.3 milyon Filipinli işçinin Orta Doğu'da ve Afrika'da görev yaptığı bilinmektedir. Bu sayının yarısından fazlasını ise kadınlar oluşturmaktadır ve çoğu yeni patronlarının onlara kötü davranılmasından şikayetçidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
amd

iç şarabı diye başlayan güzel bir şey vardı. emperyalistler az bile yapıyor.

bapsi

Müslüman Araplarla haber yapmayın sayın editörler sinirden çıldırıyorum , ne pis uğursuz bir coğrafyaymış yahu .

murat1555

Araplar hep böyle cahil, medeniyet yoksunu yanlarında çalışan insanları köle olarak görüyorlar

surprise_mf

bütün dinlerin sırf düzelsinler diye oraya gönderildiği halde bi sikten anlamayan iğrenç ırk... sıçtığımız boktan farkınız yok

mathileon

Vay vicdansız

Görüş Bildir