Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Büyük Küçük Fark Etmeden İzlediğimiz Animasyon Filmler Hakkında 16 Akıl Almaz Bilgi

Sanat-

Disney filmlerini hepimiz zevkle izliyoruz. BuzzFeed de kullanıcılarından bu filmler hakkında bildikleri en ilginç gerçeği paylaşmalarını istemiş.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/jonmichaelpoff/...

1. 'Kayıp Balık Nemo' çıktıktan sonra o kadar çok palyaço balığı satışı yapıldı ki, bazı bölgelerde bu hayvanların nesli tükenme riski altına girdi.

2. Reese Witherspoon Brave'de Merida'yı seslendirmekten vazgeçti çünkü İskoç aksanı çok kötüydü.

3. John Ratzenberger neredeyse her animasyonda bir karakter seslendirdi. Hatta en son, Arabalar 3'te Mack'i seslendirdi.

4. 'Oyuncak Hikayesi'nde Andy'nin babası yok, çünkü insan karakterleri çizmek çok zor ve hikaye oyuncaklar hakkında.

5. 'Yukarı Bak' filminde Carl'ın evini tam olarak 20.622 balon havada tutuyor. Ancak gerçekte olsa bir evi taşıyabilmek için en az 9.4 milyon balon gerekirdi.

6. 'Monsters Inc.'teki Boo gerçekten küçük bir çocuk tarafından canlandırıldı. Mary Gibbs adındaki kız çocuğunun babası filmin görsel senaryo taslağını hazırlayanlardan biriydi.

"Beni kayıt stüdyosunda takip ederlerdi. Benimle konuşmak için kuklalar kullanır, beni güldürmek için gıdıklar, ağlatmak için dondurmamı elimden alırlardı. Hepsi gerçek duygular..." dedi kendisi.

7. Bu da demek oluyor ki Boo'nun filmdeki adı, yani Mary, onun ses aktörüyle aynı.

8. 'Oyuncak Hikayesi 2' filminin yapımında çalışan biri yanlışlıkla tüm animasyonu sildi, ancak evde yeni doğan çocuğuna bakmakta olan ve uzaktan çalışan diğer teknik direktör neyse ki bir kopyasını saklamıştı.

9. Apple'ın Baş Tasarım Görevlisi Jonathan Ive, 'Wall-E'deki Eve'i tasarlamada yardımcı oldu.

10. Wall-E'nin isim babası Walt Disney. Daha doğrusu tam adıyla Walter Elias Disney.

11. Disney, film çıktıktan sonraki 5 yıl içerisinde tam 10 milyar dolarlık 'Arabalar' temalı ürün sattı.

12. Eğer dikkatli bir izleyici olursanız, her animasyonda 'A113' yazısını yakalayabilirsiniz. Bu da animatörlerin Kaliforniya Sanat Enstitüsü'ndeki sınıflarına bir gönderme.

13. 'Ratatouille' şarabı satma planları yapan Disney, yaşı tutmayanları içmeye teşvik edeceğinden korktuğu için bu planı iptal etti.

14. Pixar yöneticileri 'Blackfish' belgeselini izledikten sonra 'Kayıp Balık Dory'nin sonunu değiştirdiler.

Böylece deniz canlıları istedikleri zaman parktan ayrılabileceklerdi.

15. 'Bir Böceğin Yaşamı'nda bulunan karınca adasındaki ağacı 'Oyuncak Hikayesi 2' ve 'Yukarı Bak' filmlerinde görebilirsiniz.

16. Son olarak, 'Ters Yüz' filmindeki 28 Amerika kültürü odaklı sahne, dünya çapında izleyenler garipsemesin diye her kültüre uyarlandı.

Amerika versiyonunda brokoli yemek istemeyen Riley, Japonya versiyonunda yeşil dolmalık bibere aynı tepkiyi veriyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
teshilcom

2017 ve 2018 yılında vizyona giren en iyi animasyon filmleri için tıklayın

nightmira

Hep bir palyaço balığım olsun adını nemo koyayım istemiştim. Ama küçükken onlarla ilgilencem diye onlara sürekli mama verdiğim için şişip ölmüşler. O günden beri balık bile yiyemiyorum. Ne kadar kötü bir çocukmuşum ben. Bazen kendimden nefret ediyorum. Nemo kalbimde yaşayacak her zaman :(

zeliha-akman

SW7 iğrenç bir film olmasına rağmen muhtemelen gişe hasılatı kadar belki daha fazla SW logolu ürün satılmıştır. o da bu listede olabilirdi.

fatmakevser

wall-e hayatımda izlediğim en güzel animasyon. Hüngür hüngür ağladığımda oldu kahkahalarla güldüğümde. +waaaaallllliiiii -iiiivvvaaaa <3 <3

hastalik-hastasi

gercekten de ilginc bilgiler

Görüş Bildir