Büyük Beden Model Natalia Lorenzo'nun Sırt Yağlarıyla ASOS İçin Verdiği Pozlar Herkesin Takdiri Kazandı!

969PAYLAŞIM

Güzellik standartlarına karşı çıkan son marka ASOS oldu. Çekimlerde yer alan modelin görüntülerini ve konuya yaklaşımları sizler için Metro'dan derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/06/05/meet-asos...

ASOS markası son dönemlerde modellerinin vücuduyla dikkat çekiyor.

Farklı beden tiplerine uygun kıyafetleri, modellerdeki çatlakları fotoğraflarda düzenlemeyi reddederek ve aşırı zayıf model kalıplarından ziyade güzellik standartlarının dışına çıkan modeller kullanarak sergiliyor. Haliyle birçok insanın da dikkatini çektiler.

Hafta sonu boyunca Twitter'da bu modelin sırtı konuşuldu. Peki herkesin takdirini kazanmasının sebebi neydi?

Modelin sırtı tamamen pürüzsüz veya kaslı değildi. Hatta görüldüğü üzere sırt yağları daha fazla. 

19 yaşındaki Natalia Lorenzo Londra'da yaşıyor. Son yedi aydır modellik yapıyor ve ASOS reklamındaki rolünden ötürü gelen yorumlardan ötürü fazlasıyla mutlu.

"Harikaydı. Sırt yağlarımı göstermekten utanmıyorum, çünkü bu normal bir şey. Photoshop ile düzeltmemelerine çok mutlu oldum. Bu tavırları bir model olarak benim de 'kusurlarım' ve beni insan yapan şeyler olabileceğini gösterdi."

Natalia, 114 bin takipçisi olan Instagram hesabında kadınların bedenlerinden utanmamaları gerektiği konusunda paylaşımlar yaparken keşfedildi.

Lakin her zaman vücudu konusunda bu kadar rahat değildi tabii. 

"Vücudum yüzünden yeme düzensizlikleri, depresyon ve anksiyete yaşıyordum."

Natalia'nın annesi ise kızını modellik yapma konusunda cesaretlendirdi ve fotoğraflarını ajanslara yolladı. DAS adlı ajansla anlaşması ise öz güveninin artmasına büyük katkı sağladı. Vücudunu sevmeye başladı.

Vücudunu olduğu gibi sevme konusunda olumlu mesajlar paylaşarak herkese ilham olmaya çalışıyor.

Ajansla anlaşmayı yaptıktan sonra iki hafta içinde birçok markadan teklif aldı ve bütün vücut tiplerini toplumda kabullenmeyi amaçlayan 'The Art of Beauty' adlı sergide iç çamaşırıyla poz verdi. Sergi hakkında Twitter'da paylaşım yaptı ve sosyal medyada çok fazla dikkat çekti.

"Genç yaşta vücudumla ilgili konularla ilgilenmeye başladım. İlerleyen yıllarda depresyon ve anksiyete başlangıcı sorunları yaşadım. Geçtiğimiz günlerde kabuğumu kırıp, vücudumu ve bedenimi bir tuvale dönüştürmeye başladım. Kendimle daha fazla gurur duyamazdım."

Natalia modellikte büyük bir başarı yakalamayı amaçlıyor. Ayrıca beden ölçüleriyle güzellik standartlarına uymayan diğer kadınlara da ilham kaynağı olmayı hedefliyor.

"Artık dış görünüşümün ve güvensizliklerimin hayatımı olumsuz etkilemesine izin vermeyeceğim. Sırf dış görünüşüm yüzünden birçok güzel zamanı kaçırdım. Sonunda korkularımı yenebildim. Amacım başkalarına da ilham ve rol model olmak. DAS Model Management ile anlaşma yapmak hayatımın dönüm noktasıydı ve olabileceğimin en iyisi olma yolunda attığım bir adımdı. Başkalarının da düşüncelerini ve hayatlarını değiştirebilmeyi umuyorum."

Biz de Natalia'yı canı gönülden tebrik ediyoruz! 👏👏

Umarız hedeflerine en kısa sürede ulaşabilirsin Natalia! 😌😌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kedicikadin

Yukarıda bulunan içerikte hiçbir şekilde "kilolu olmak sağlıklıdır", "fast food yiyin" gibi yönlendirmeler bulunmamakla birlikte, toplumdan kaçınan, aşağılık sendromu yaşayan, kendisini değersiz hisseden, hiçbir kimsenin kendisini güzel görmeyeceğini düşünen, sürekli psikolojik tedavi görmek zorunda kalan, sağlığını düşünerek değil toplum baskısını düşünerek zayıflamak isteyen, hatta bu yüzden intihar etmeyi düşünen insanlar için atılmış bir can simidi olduğu bariz bir şekilde belli. İnsanlar sizin koyduğunuz standartlara uygun olarak yaşamak zorunda değil, madem x kişiside sarışınlardan hoşlanmadığında gelip sizlere "sarışın olmak iğrenç hiç güzel değil, ölün geberin saçlarınızı boyayın!" desin. Bir insanın kilosu o insanın güzelliğini ölçebilecek bir kıstas değildir.Daha önceki içeriklerde bu gibi düşünceleri savunan insanlara yöneltilen soruyu siz sormadan yanıtlayayım, 48 kiloyum. Herhangi bir kilo problemim veya gediğim yok. Sadece düşünme ve empati yapma yeteneğine sahibim. Unutmayın elinizde bir gün sizinde bu duruma düşmeyeceğinize dair herhangi bir belge yok.

nomadsoul

İleri dönemlerde kan sayımında çıkacak olan kötü kolestrol, alt ve ast değerlerindeki muazzam değişiklerle de herkesin takdirini toplamasını temenni ederim.

kalemine

vucut olumlamacılar gelmiş yine

sden

yağ bunlar farkında mısınız? bunun neresi sağlıklı? kilo endeksi bile tutmuyordur bu kadının, bu bir sağlık problemi! avrupa şişman vatandaşlarını iyi göstermeye çalışıyor resmen ama çöp!

sadettin-cinar

Yok artık kilolu olmasın ama vücuduna yakışan bir kilo olsun abartmamak lazım yahu bu kadarı sağlık açısından riskli yaa buda nereye yönlendiriyor yada hangi sektöre kapı açıyor yine :D

Görüş Bildir