Görüş Bildir
Haberler
Bursaspor'dan Chikhura Sachkhere'e Kınama

Bursaspor'dan Chikhura Sachkhere'e Kınama

Caner
25.07.2014 - 23:48
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bursaspor'dan Kınama! - Milliyet Haber

Bursaspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te, Chikhura Sachkhere ile oynanan UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanş müsabakası sonrasında, basın toplantısı salonunda gazetecilere saldırıldığı ve görüntü almamaları için her türlü çirkin harekette bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, 'Basın Bayramı'nın olduğu günde böyle bir saldırıya uğrayan ve sadece görevlerini yapmaya çalışan medya mensuplarına yapılan bu engelleme hareketini ve fiili saldırıyı şiddetle kınıyoruz' ifadesine yer verildi.

TSYD de kınadı

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanşında Chikhura Sachkere ile Bursaspor arasında Gürcistan'da oynanan karşılaşmanın ardından basın toplantı odasında Türk basın mensuplarına yapılan saldırıyı kınadı.

TSYD'den yapılan yazılı açıklamada, maçın ardından basın toplantısında yaşanan olayların üzüntü verici boyutlara ulaştığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi

'Toplantı salonunda meslektaşlarımıza karşı sergilenen kabul edilemez düzeydeki kaba tutum ve davranışların yanı sıra Doğan Haber Ajansı muhabiri Emre Koşak ve Bursa Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'a toplantı salonunda olmaması gereken ve medya kartları bulunmayan bir grup tarafından yapılan saldırılar sportmenlikle, centilmenlikte bağdaşmamaktadır. Olaylar sırasında herhangi bir UEFA yetkilisinin ve güvenlik güçlerinin salonda bulunmaması, emniyet güçlerinin ise ancak sözlü ve fiili saldırılar bittikten sonra müdahil olması da ciddi eksiklik olarak dikkat çekmiştir. TSYD olarak meslektaşlarımıza yapılan saldırıları kınarken, UEFA temsilcilerini, benzeri olayların başka maçlarda da yaşanmaması için, alınacak önlemlerin daha titiz biçimde uygulanmasını sağlamaya davet ediyoruz.'

skorer

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/bursaspor-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0