Burcunu Söyle, Depresyona Nasıl Gireceğini Söyleyelim!

30PAYLAŞIM

Siz depresyona nasıl giriyorsunuz?

Burcunu öğrenelim!

Depresyon sana vız gelir!

Sen burçların en adam gibi adam olanısın desek yalan söylemiş olmayız. Koç burcunu kolay kolay üzebilecek kişi henüz anasının karnından doğmadı! Tamam, insanlık hali biraz üzülebilirsin ama birkaç saate hiçbir şey kalmaz. Senin hayat motton "gideni ben değil, giden beni kaybetmiştir..." Keşke hepimiz senin gibi olsak!

Seni depresyona sokan köşe bucak kaçsın!

Boğa burcu birini üzdüğünüz an kaçacak delik arasanız iyi olur. Senin depresyon anlayışın biraz intikam planlarına dayanıyor. Önce tabii üzülürsün, fakat daha sonra bu üzüntünün yerini o kişinin canını nasıl yakabilirim düşüncesi alıyor. Senin depresyonun biraz tehlikeli diyebiliriz.

Hem aşk hem de nefret bir arada!

Sen tutkulu bir İkizler burcusun. Bu yüzden depresyonu dibine kadar yaşayacağından asla şüphe duymuyorum. Acıyı da aşkı da sonuna kadar deneyimliyorsun. Fakat her şeyin bir dönüm noktası var. Sen acılarınla beslenen birisin. Eve kapandığın o dönemden çıkmaya karar verdiğin an herkes korksa yeridir. Seni üzenler bedelini fena ödeyecek.

Hassas ruhun depresyon için çok kırılgan...

Sen o kadar naif kalpli bir karaktere sahipsin ki en üzgün anlarda bile seni üzenlere ihtiyaç duyuyorsun. Aşkı hem çok arzuluyor hem de sonunda çok üzüleceğim diyerek köşe bucak kaçıyorsun. Çok iyi niyetli olduğun için aslında çoğu zaman da öyle oluyor. Eve kapanmak ve eski fotoğraflara bakmak tam da senin depresyon tarzın. Ne yazık ki kendi başında bu çıkmazdan çıkamayacak gibisin. Bu yüzden en yakın arkadaşların daima seninle!

Sert görünümlü ama bir o kadar da yufka yürekli...

Aslan burçlarının ne kadar sert ve dediğim dedik göründükleri herkesçe malumdur. Bu tanıma kesinlikle uyuyorsun. Dışarı çıktığında ya da arkadaşların sorduğu zaman onsuz çok iyi olduğunu ve hayatına devam ettiğini söylesen de aslında gerçek hiç de öyle değil. Evde kendinle baş başa kaldığın zaman gerçek acını dibine kadar yaşıyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyorsun. Sen dik duruşundan sakın vazgeçme!

Senin depresyon tipin: tahammülsüz!

Depresyona girdiğin anda tahammül seviyen resmen magma tabakasına iniyor. Her sese, her tepkiye inanılmaz tepkiler veriyorsun. Hem de hiçbir suçu olmayan insanlara... Annen yemek hazır dediğinde bile üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Negatif enerjini onlara değil de seni üzenlere aktarsan daha bir rahatlarsın. İçinde tuttuklarını artık tutma ve söyle gitsin!

Bir boş bakış, yarım gülüş...

Terazi burçları için dünyanın en mantıklı burcu derler, fakat konu aşksa ve sen bu yüzden depresyona girdiysen mantığı bir kenara atıyorsun. Ağlamaktan asla çekinmiyor ve acını iyiden iyiye yaşıyorsun. Her gece yastığını göz yaşlarınla ıslatarak uyuyakalıyorsun. Ama asla üzülme. Bırak seni kaybedenler üzülsün...

Tamam mı? Devam mı?

Akrep burçları aşklarını dibine kadar yaşar. Tutkusunu her an her saniye sıcak tutar. Bu nedenle depresyonu da bir o kadar şiddetli geçer. Aklından çok deli düşünceler geçse de bir akrep her zaman mantığını yanında tutar ve o mantık en ihtiyaç duyduğu anlarda devreye girer. Hayata geri dönmek için yanıp tutuşsa da o acıyı iyice bir yaşaması lazım...

Yeni sayfalar açma vakti!

Yay burçları için depresyon maksimum 2 gün sürer. Her bir ayrılık, yay burcu için yeni bir sayfadır yani yeni heyecanlara atılma zamanıdır. Biraz ayran gönüllü olduğun için olabilir, fakat anın heyecanıyla çok fazla gezip tozduktan sonra asıl depresyon seni bekliyor olacak. Sen biraz iş işten geçtikten sonra farkına varıp öyle üzülenlerdensin...

Mantıklı olmaya çalışayım derken depresyonun içinden çıkamamak...

Oğlak burçları mantıkları ile kendini belli etse de kimi zaman duygularına yenik düşer. Hele de konu aşksa... Oğlak burçları dışarıdan her zaman güçlü görünmeye çalışır. Çünkü kendini öyle rahat hisseder. Halbuki hiç de öyle davranmana gerek yok. Avazın çıktığı kadar bağır ve ağla. Seni ancak bu toparlar.

Gururlu ama aşık...

Kova burçları en zararsız burçlardır. Ne istediğini daima bilir ve ona göre davranır. Fakat karşısına her zaman tam da kendisi gibi olan biri çıkması epey zordur. Özetle dünya kova burçları için birazcık yıpratıcı olabiliyor... Seni sık sık bir yerlere dalmış ve gözlerinden sicim sicim yaşlar akarken bulursak, bilelim ki depresyondasın. Kimseyi rahatsız etmeden yorganın altında ağlamak tam da senin tipin...

Biraz obur bir depresyon...

Hassas balık burçları için depresyon demek biraz da yemeği aşırı kaçırmak demektir. Bunun en büyük nedeni ise balık burçlarının duygularından yemek yiyerek kaçmak istemesidir. Tabii birkaç kilo alacaksın bu depresyon sürecinde, fakat çıktığın an küllerinden doğmamak için hiçbir sebep yok!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
brazian

Sert görünümlü ama bir o kadar da yufka yürekli... iyi de ben hep böyleyim. doğuştan depresyondaymışım :) inkar kaçıncı evre idi depresyondayken :D oooo ya da alaycılık :)

0nur0zdemir

🙄 Bir boş bakış, yarım gülüş... 🙂

gzm-ynklr

Mantıklı olmaya çalışayım derken depresyonun içinden çıkamamak... Oğlak burçları mantıkları ile kendini belli etse de kimi zaman duygularına yenik düşer. Hele de konu aşksa... Oğlak burçları dışarıdan her zaman güçlü görünmeye çalışır. Çünkü kendini öyle rahat hisseder. Halbuki hiç de öyle davranmana gerek yok. Avazın çıktığı kadar bağır ve ağla. Seni ancak bu toparlar.

Görüş Bildir