Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Burcuna Göre Hangi Mitolojik Yaratık Senin Ruh Eşin?

120PAYLAŞIM

Bize burçlarını söyle, hangi mitolojik karakter ile ruh eşi olduğunu söyleyelim!

1. Cinsiyetini öğrenebilir miyiz?

Kadın
Erkek

2. Öncelikle burcunu öğrenelim!

3. Yükselenin nedir peki?

4. Doğum tarihine göre Çin burcunu da seç bakalım.

Fare
Öküz
Kaplan
Tavşan
Ejderha
Yılan
At
Keçi
Maymun
Horoz
Köpek
Domuz

Senin ruh eşin asaleti ile dillere destan, iyiliğin ve güzelliğin timsali Unicorn!

Tek boynuzlu efsanevi at Unicorn, Türkçe'si ile Tekboynuz, saf ve masum  olduğuna ve kanı içildiğinde kişiyi  ölümsüz  kıldığına, bu nedenle  öldürmenin lanet getireceğine inanılan efsanevi bir hayvan.

Tıpkı senin, hayattaki tüm kötülükleri, art niyetli insanları bir bir görüp, kirlenmemeye çalışman ve saflığını koruman gibi, değil mi?

İyiliğin ve asaletin timsali, senin ruh eşin Anka Kuşu!

Kalabalıklar içinde yalnız kalan ve bunu isteyerek yapan birisin, tıpkı bir Anka Kuşu'nun her daim yalnız olması gibi! Yunan, Pers, Mısır ve daha pek çok mitolojide yeri olan Anka Kuşu'nun en bilinen özelliği ise küllerinden yeninden doğması! Senin gibi sevdiği şeyler için mücadeleye hep devam eden birine de Anka Kuşu gibi bir ruh eşi yakışırdı!

Sen demek cesaret demek, pes etmemek demek, mücadele demek! Ruh eşin olan mitolojik canlı Sentor!

Yarı insan yarı at olan Sentorlar, Yunan Mitolojisi'nde savaşçılığı, mücadeleyi, direnişi temsil eder! Senin hayat karşısında düşsen de, dibe vursan da yılmadan ilerlemeni anlatıyor gibi değil mi? Hayatta bir mücadelede kazanmak senin için oldukça önemli, hırslısın ve tam manasıyla gözün kara!

Uğurun ve şansın, engin bilgeliğin sembolü: Senin ruh eşin ejderha!

Antik Mezopotamya ve Doğu mitolojisinden doğan ejderhalar, bilgeliğin, şansın ve gücün sembolü olarak görülüyor. Biraz sensin bu, arkadaş ortamlarının vazgeçilmezi olman da bu yüzden olsa gerek. Hem yönlendirici, hem eğlenceli kişiliğin ile kimi zaman sen de birazcık herkesin senin sözcüklerine kilitlendiğini seziyorsundur.

Değil mi? Hoş, ejderha birazcık da egonun sembolüdür bu arada!

Gücün ve ihtişamın simgesi, Griffon senin ruh eşin!

Hayvanların kralı aslan ve göklerin kralı kartalın birleşiminden oluşan Griffon, orta çağda güç ile özdeşleştirilmişti. Bu da senin yırtıcılığını, vahşiliğini tuttuğunu koparan asil yapını özetlemiyor mu adeta?

Senin başına ne geliyorsa güzelliğinden geliyor, ruh eşin bir Nemf!

Nemfler Yunan Mitolojisi'nin doğayla iç içe yaşayan perileridir. Mitlerde iyi niyetleri ve güzellikleri yüzünden başlarına gelenler anlatılıyor. E senin bu değil mi hep başına gelen? Senin iyi niyetli ve adeta bir peri gibi bir insan olman hep işler açmıyor mu başına? Ah ah bizim güzel arkadaşımız, insanlar senin kıymetini bilemiyor!

Senin doğaüstü ve vahşi bir caziben var, elfler ile ruh eşisin!

Elfler pek çok mitolojide, hem iyi hem de kötü karakterler olarak betimlenirler. Ancak genel olarak zarafet ve asillikleri ile anılırlar. Her ne kadar sakin ve dost canlısı olsalar da tersleri oldukça başa beladır!

Aynı zamanda melankoliden oldukça hoşlanırlar, hayatın büyük acılarını içlerinde hissederler!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-ezer

yanlış ben zaten onlardan biriyim ama yanlışı verdiniz üzgünüm dislike

yusuf-islam-ozturk

Uğurun ve şansın, engin bilgeliğin sembolü: Senin ruh eşin ejderha!Antik Mezopotamya ve Doğu mitolojisinden doğan ejderhalar, bilgeliğin, şansın ve gücün sembolü olarak görülüyor. Biraz sensin bu, arkadaş ortamlarının vazgeçilmezi olman da bu yüzden olsa gerek. Hem yönlendirici, hem eğlenceli kişiliğin ile kimi zaman sen de birazcık herkesin senin sözcüklerine kilitlendiğini seziyorsundur.

aritamus

Elf severizzzz

spacewhore

Senin ruh eşin asaleti ile dillere destan, iyiliğin ve güzelliğin timsali Unicorn! Senin ruh eşin asaleti ile dillere destan, iyiliğin ve güzelliğin timsali Unicorn! Tek boynuzlu efsanevi at Unicorn, Türkçe'si ile Tekboynuz, saf ve masum olduğuna ve kanı içildiğinde kişiyi ölümsüz kıldığına, bu nedenle öldürmenin lanet getireceğine inanılan efsanevi bir hayvan. Tıpkı senin, hayattaki tüm kötülükleri, art niyetli insanları bir bir görüp, kirlenmemeye çalışman ve saflığını koruman gibi, değil mi?

vatan-aski

enin doğaüstü ve vahşi bir caziben var, elfler ile ruh eşisin! Senin doğaüstü ve vahşi bir caziben var, elfler ile ruh eşisin! Elfler pek çok mitolojide, hem iyi hem de kötü karakterler olarak betimlenirler. Ancak genel olarak zarafet ve asillikleri ile anılırlar. Her ne kadar sakin ve dost canlısı olsalar da tersleri oldukça başa beladır! Aynı zamanda melankoliden oldukça hoşlanırlar, hayatın büyük acılarını içlerinde hissederler!

Görüş Bildir