Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

15PAYLAŞIM

1. Karaman'daki İstismar Davasında Karar Açıklandı: 508 Yıl Hapis

Karaman'da 10 çocuğa "cinsel istismarda" bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan ve hakkında 600 yıla yakın hapis istemiyle yargılanan Muharrem B., çıktığı ilk duruşmada 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karaman Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya cezaevinden telekonferans aracılığıyla katılması beklenen sanık sürpriz bir şekilde gizlice duruşma salonuna getirildi. İstismarın yaşandığı evlerin bağlı olduğu Ensar Vakfı ve KAİMDER'in müdahillik istekleri mahkeme tarafından kabul edildi. Avukatların soruşturmanın genişletilmesi talepleri ise reddedildi. İfadesinde hakkındaki tüm suçlamaları reddeden sanık "Çocuklara cinsel istismarda bulunmadım. Çocuklar kendi aralarındaki istismarı benim üzerime attı" diyerek beraatını talep etti. Kararını açıklayan mahkeme heyeti herhangi bir indirime gitmedi ve Muharrem B'ye toplam 508 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Haberin Tamamı İçin:

2. Türkiye Basın Özgürlüğünde Yine Geriledi: 180 Ülke Arasında 151. Sıradayız

Sınır Tanımayan Gazeteciler, 2016 Dünya Basın Özgürlüğü raporunu Washington’da açıkladı. Basının en özgür olduğu ülkelerin başında ise Finlandiya, Hollanda ve Norveç oldu. Geçen yıl 49’uncu sırada olan ABD, bu yıl 41’inci sırada yer aldı. 180 ülkenin değerlendirildiği özgürlük karnesinde Türkiye ise sınıfta kaldı ve 2 sıra daha geriledi. 180 ülke arasında 151’inci Sıraya düşen Türkiye’yi örgüt, durumun zor olduğu ülkeler arasında saydı.

Haberin Tamamı İçin:

3. Süleyman Şah Eski Yerine mi Taşınacak?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye’nin Eşme Köyü’nden geçen yıl gece yarısı operasyonu ile taşınan Süleyman Şah türbesinin, yeniden eski yerine götürüleceğini söyledi. Meclis kürsüsünde yapılan bu açıklamanın basına yansıması ile birlikte Süleyman Şah yaklaşık 6 bin tweet ile TT ve uzun bir aradan sonra tekrar Türkiye'nin gündeminde...

Haberin Tamamı İçin:

4. Fikret Orman'ın Karaman Valisi'ni 'Zamansız' Ziyaretine Sosyal Medyadan Büyük Tepki

Dün, Konya'da düzenlenen 2015 Mevlana Hoşgörü ve Barış Ödülleri Gecesi'nde 'yılın en hoşgörülü ve başarılı kulüp başkanı' ödülünü alan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bugün de Karaman'a gitti.  Ancak Orman'ın Karaman ziyareti Türkiye'nin kanını donduran cinsel istismar davasının görüldüğü güne denk geldi. Karaman Valisi Murat Koca'yı makamında ziyaret eden Fikret Orman gelen tepkiler üzerine 'Bu olaydan haberim yok, o vakfın öğretmenini tanımıyorum' açıklamasında bulundu. Ancak Orman'ın 10 çocuğa istismardan 600 yıl ile yargılanan sanık öğretmen ile fotoğrafı ortaya çıkan Karaman Valisi'ni ziyaret etmesi sosyal medyada tepkilere ve eleştirilere neden oldu. Ziyaretin zamanlaması ise manidar bulundu....

Haberin Tamamı İçin:

5. Atilla Özdemiroğlu'nu Kaybettik...

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören müzisyen Atilla Özdemiroğlu, sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında hayata veda etti.

Ayrıca bakınız:

8 Filmle Aşk Filmlerinin Unutulmaz Bestecisi Attila Özdemiroğlu

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir