Bu Yıl da Eurovision'a Katılmıyoruz: 'Hem Erkeğim Hem Kadınım Diyen Birini Yayınlayamam'

 > -

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision Şarkı Yarışması'na Türkiye olarak katılmayı düşünmediklerini açıkladı. Katılmama gerekçesi olarak Eren, oylama sistemini ve 2014 yılında Eurovision yarışmasında birinci olan Conchita Wurst'u gösterdi. 

Eren, katılmama gerekçelerinden biri olarak oylama sistemine olan itirazlarını gösterdi.

İbn Haldun Üniversitesi’nde düzenlenen Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’nde konuşan Eren, şu anda Eurovision’a katılmayı düşünmediklerini kaydetti. Eren katılmama gerekçesi olarak oylama sistemini sebep gösterdi.

'Cinsiyetini kabul etmeyen birini canlı yayınlayamam'

Eren yarışmaya katılmama nedeni olarak oylama sisteminin dışında 2014 Eurovision'da birinci olan Conchita Wurst'u gösterdi. "Cinsiyeti kabul etmeyen birini canlı yayında gösteremem" diyen Eren şöyle konuştu:

"Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ‘Aynı anda hem erkeğim hem kadınım’ diyen birini saat 21.00’de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki."

‘Siz saptınız değerlerinizden’

Konuyla ilgili olarak Avrupa Yayıncılar Birliği'ne "siz saptınız değerlerinizden" dediğini aktaran Eren, bu sözleri nedeniyle başka ülkelerinde Eurovision'dan çıktığını iddia etti.

Eurovision yöneticilerinde zihin karmaşası olduğunu söyleyen Eren, 'Düzelirse tekrar Eurovision’a gireriz' açıklamasını yaptı.

TRT Genel Müdürü'nün yarışmaya katılmama nedenleri sosyal medyada da gündemde📌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

EurovisionTRT
Görüş Bildir