Bu Testi Çöz, Kalbini Kıran Şeyi Söyleyelim!

Psikoloji Testleri
290PAYLAŞIM

Testi çöz, kalbini kıran şeyi söyleyelim! 

Haydi teste! 

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, en yakınım dediğin insandan daha önce hiç darbe yedin mi?

4. Üzülerek soruyoruz ama... Peki daha önce hiç yakınını kaybettin mi?

Ne yazık ki evet. :(
Hayır kaybetmedim.

5. Peki buralardan birinde evin olma şansı olsa nereyi seçerdin?

6. Peki bir karar alırken ailene danışır mısın?

7. Ve son olarak, kendini bir emojiyle anlat bakalım.

Umursamaz insanlar!

Senin kalbini kıran şey aslında insanların bu kadar umarsız olması. Sen etrafındaki insanların mutluluğu için çabalarken, onların bu kadar düşüncesizce davranması senin kalbini kırıyor açıkcası. Özellikle en yakınım dediğin kişinin bile seni tanımasına rağmen bazen üzücü sözler sarfetmesi daha da koyuyor. Sen o kadar narin o kadar düşünceli bir insansın ki en ince ayrıntıyı bile düşünürsün. Karşındaki insan kim olursa olsun sözlerini itinayla seçersin. "Aman yanlış anlamasın" diye diye insanlar seni kırdı. Acaba artık insanları değil de kendini mi önemsesen. Kim sana nasıl gelirse sen de ona göre gidersin. Bu en yakının olsa dahi. Daha fazla üzülmek istemiyorsan içindeki o pamuk kalbi herkese gösterme deriz. Çünkü bunu gören insanlar senin bu yanını kullanmak için can atıyor. Ne yazık ki herkes senin gibi iyi kalpli ve düşünceli değil. Herkesin kendince bir çıkarı oluyor işte. Buna izin vermemek için içindeki güzelliği sadece çok güvendiğin insanlara göster. İşte o zaman gerçekten mutlu olursun.

Aşkın gözü kör olsun!

Daha önce yaşadığın ilişkiler sayesinde kalbin epey kırılmış. Sen genelde ilişkilerinde karşı tarafa çok bağlanıyorsun. Hatta o kadar çok bağlanıyorsun ki kendinden önce hep onun mutluluğunu düşünüyorsun. Kendini geri plana atarak içinde yaşadığın çoğu şeyleri bastırıyorsun. Anlayacağın bu seni aslında içten içe yıpratıyorsun. Evet, aşk uğruna her şeyi yapmayı göze alanlardansın. Ve bundan dolayı en güzel karşılığı da sen hak ediyorsun. Fakat gerçek hayatta sen de biliyorsun ki, işler bu şekilde ilerlemiyor. Eğer sen karşındaki insana tamamen kendini teslim edersen bazı şeyleri gözardı eder. Nasıl olsa "o alttan alır" düşüncesiyle sürekli seni üzer. O yüzden her zaman bir ilişkide karşındakinden önce kendini düşüneceksin. Çünkü eğer sen mutlu olabilirsen onu mutlu edebilirsin. Kendini seversen ona da içindeki sevgiyi gösterebilirsin. Olmazsa olmaz altın kural bu olmasına rağmen insanlar hiçbir zaman buna değer vermiyor. Hep kendini kaptırıyor ve sadece karşısındaki insanı memnun etmeye çalışıyor. Aslında dışarıdan böyle baktığımızda ne kadar yanlış değil mi?  İnsanlar her zaman nankör... Senin ne kadar sevdiğine, değer verdiğine veya üzüleceğine itimat etmiyor. Sen onu düşündükçe o da kendini ilişkinin padişahı sanıyor. Sanki dünya onun etrafında dönüyormuş gibi afralar tafralar. Halbuki bilmiyor ki senin sevgin ve aşkın olmasa o bir hiç. İlişkilerin hep bundan dolayı böyle kötü bitiyor. Fakat bu senin suçun değil. Seni hak eden birisi karşına çıkmadığı sürece zaten bitmesi çok normal. Bundandır senin kalbini kırmaları. Artık buna izin vermemelisin. Seni hak eden insanlara kalbini açmalısın.

Her şey, herkes!

Senin kalbini o kadar şey kırmış ki hepsini anlatsak sayfalar sürer. Gerek ailen gerek arkadaşların gerek aşık olduğun kişiler... Herkes birer birer götürmüş senden. Ama sen her şeye rağmen yine dimdik ayakta durmayı başarmışsın. Sanki hiç kırılmayan, sert bir yapın varmış gibi duruyorsun. Fakat bir bilseler kalbinde ne kadar kırık olduğunu şaşıp kalırlar. Bazen düşünüyorsun, insanlar neden bu kadar kötü diye. Tabii yanıt bulamıyorsun. Çünkü kötü olmak için bir neden yok. Sen ailene herkes gibi çok değer veriyorsun fakat bazen seni anlamadıklarını düşünüyorsun. Bu da seni zaman zaman yıpratıyor. Sen ne kadar çaba göstersen de bunu görmemeleri seni içten içe üzüyor. Tabii birde bunun yanında en sevdiğin güvendiğin arkadaşlarının arkandan işler çevirmesi senin kalbini epey kırıyor. Sen onlara değer verdikçe onlar sana tuzak kurmaktan asla vazgeçmiyor. Sen de kendi içine kapanmış kimseden minnet duymuyorsun. Çünkü alacağını fazlasıyla aldın bu kadarı yeterli. Tüm bunların yanında kalbinde hala yaşattığın birisi var. Her ne olursa olsun, hayatına kim girerse girsin bir türlü atamıyorsun. Sanki oraya yerleşmiş ve bir daha kimse çıkaramayacak gibi. Senin kalbini çok kırmış, çok ağlamışsın ama hala seviyorsun. Ama merak etme en kısa seni her şeyden çok seven o kişi karşına çıkacak.Ve çok mutlu olacaksın. Bizden söylemesi. :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bbebekimbennn

bunlara inanmayın şunlar saçma dkfkşldsfdf

Gizli Kullanıcı

Her şey, herkes! Senin kalbini o kadar şey kırmış ki hepsini anlatsak sayfalar sürer. Gerek ailen gerek arkadaşların gerek aşık olduğun kişiler... Herkes birer birer götürmüş senden. Ama sen her şeye rağmen yine dimdik ayakta durmayı başarmışsın. Sanki hiç kırılmayan, sert bir yapın varmış gibi duruyorsun. Fakat bir bilseler kalbinde ne kadar kırık olduğunu şaşıp kalırlar. Bazen düşünüyorsun, insanlar neden bu kadar kötü diye. Tabii yanıt bulamıyorsun. Çünkü kötü olmak için bir neden yok. Sen ailene herkes gibi çok değer veriyorsun fakat bazen seni anlamadıklarını düşünüyorsun. Bu da seni zaman zaman yıpratıyor. Sen ne kadar çaba göstersen de bunu görmemeleri seni içten içe üzüyor. Tabii birde bunun yanında en sevdiğin güvendiğin arkadaşlarının arkandan işler çevirmesi senin kalbini epey kırıyor. Sen onlara değer verdikçe onlar sana tuzak kurmaktan asla vazgeçmiyor. Sen de kendi içine kapanmış kimseden minnet duymuyorsun. Çünkü alacağını fazlasıyla aldın bu kadarı yeterli. Tüm bunların yanında kalbinde hala yaşattığın birisi var. Her ne olursa olsun, hayatına kim girerse girsin bir türlü atamıyorsun. Sanki oraya yerleşmiş ve bir daha kimse çıkaramayacak gibi. Senin kalbini çok kırmış, çok ağlamışsın ama hala seviyorsun. Ama merak etme en kısa seni her şeyden çok seven o kişi karşına çıkacak.Ve çok mutlu olacaksın. Bizden söylemesi. :)sagol ama kalbimde kimse yok

tc-nesrin-calbur

aşkın gözü kör olsun lannnn

buse-ulusoy3

Aşkın gözü kör olsun

sena-durna

ben de de ama yanliş

ceren-guler16

umursamaz insanlar

Görüş Bildir