Bu Psikolojik Teste Göre Neden Yalnızsın?

Psikoloji Testleri
84PAYLAŞIM

Kalabalıklar içinde kendimizi yalnız hissettiğimiz oluyor. Bu psikolojik test senin neden yalnız olduğunu ortaya çıkaracak.

1. Öncelikle, belirsiz bir durumun içinde kaldığın zaman kendini nasıl hissediyorsun?

2. Peki bir sorumluluk aldığın zaman onun altından nasıl kalkarsın?

En mükemmel bir şekilde o işi bitiririm.
Sadece yapılması gerekeni yaparım.
En ince detaylara takıldığım için biraz zorlanabilirim ve zamanında o işi bitiremeyebilirim.
Umurumda olmaz ya kafama göre takılırım.
Bana verilen görevi layığıyla yerine getiremeyeceğimden korkarım.

3. Etrafındaki insanlara karşı ne kadar şüpheci davranıyorsun?

4. "Şu hayatta en korktuğum şey ............."

Yalnız kalmak.
Başarısız olmak.
Sevdiğimi kaybetmek.
Aldatılmak.
Ölmek.
Hiçbir şey.

5. Imm... Sana kötülük yaptığını düşündüğün insanlara karşı aşırı öfkeli olup yıllarca kin tutabiliyor musun?

Bana yapılan kötülüğü asla ama asla UNUTMAM! Evet, kinciyimdir...
Eğer gerçekten bana zarar verici bir şey yapıldıysa kin beslerim.
Kişi ve olaya göre değişen bir durum.
Hiç kin tutamayan bir insanım...

6. Yalnız kaldığında hayatındaki olaylarla ilgili olabilecek en kötü senaryoları kurduğun oluyor mu?

7. İçinden çıkamadığın bir durumdan birine bahsetmek istiyorsun. İlk kime gidersin?

8. Geceleri uyumakta sıkıntı çektiğin ya da kabus gördüğün çok fazla oluyor mu?

9. Son olarak, sevdiklerinin öleceğini düşünüp kaybetmekten korktuğun anlar oluyor mu?

Sürekli bu korkuyla yaşıyorum ve üzülüyorum.
Ara sıra düşünüyorum ve hemen bu düşünceyi kafamdan atıyorum.
Bir yakınımı kaybettiğim zaman aklıma geliyor ama sonra unutuyorum.
Hayır, böyle şeyleri düşünmek yerine onlarla zaman geçiriyorum.

Artık insanlara güvenin yok!

Sen sevdiklerine değer veren ve sonuna kadar güvenen bir insansın. Hiç düşünmeden her şeyini paylaşırsın. Ama zamanında bu insanlar seni hayal kırıklığına uğratmış. Güvenini öyle bir sarsmışlar ki bir daha kimseye güvenemez hale gelmişsin. İnsanlar ile arandaki bağ gittikçe azalmış. Aldığın bu derslerden sonra bir daha insanlara hiçbir şeyini anlatmamaya başlamışsın. Bu da seni iyice yalnız bir insan yapmış. Derdini de üzüntünü de kendi içinde yaşamaya başlamışsın. Kalabalıklar içine girsen de kendini her zaman yalnız hissediyorsun. İnsanların gülüşleri bile sana sahte geliyor. Yalanlardan, kavgalardan ve bitmek bilmeyen bu çıkar savaşlarından inanılmaz yorulmuşsun. Yediğin kazıkları hala sırtında taşıyorsun. Bunlardan uzak durmak sana her zamankinden daha iyi geliyor. İnsanların yüzüne gülüyorsun ve geçiyorsun. Kimse ile derin mevzulara girmeye niyetin yok. İnsanlara güvenip hayal kırıklığına uğramaktansa yalnız kalmayı tercih ediyorsun. Çünkü bu sana daha iyi geliyor. Bunu sen de biliyorsun...

Sahte kalabalıklardan nefret ediyorsun!

Sen kalabalıklardan, yeni insan tanımaktan falan hiç hoşlanmıyorsun. Yeterince dostum var yenisine hiç gerek yok kafasındasın. İnsanların sahteliklerinden nefret ediyorsun. Herkesin kendini gösterme çabasından gülünç hale düştüğünü gördükçe onlara üzülüyorsun. Bunları görmekten o kadar sıkılmışsın ki kendi küçük çevrenle mutlu olmaya çalışıyorsun. Hayatında 1 ya da 2 kişi olsun senin için yeterli. Boşuna kalabalıklara karışmak istemiyorsun. İnsanların sürekli kendi hakkında bir şeyler anlatmasına artık dayanamıyorsun. Bu kadarına gerek bile yok. Sen kendi yakınlarınla sohbet etmeyi onlarla bir şey paylaşmayı daha çok seviyorsun. Yalnızlığı işte bu yüzden seviyorsun. Gereksiz laf kalabalığına girmek istemiyorsun. Zaten bir ortama girdiğin zaman çok konuşan bir insan değilsin. Sadece dinliyorsun. Yalan dolan dinlemek istemeyen, insanların daha dürüst olduğu bir dünyada yaşamak istiyorsun. Kendi halinde yaşamayı seviyorsun. İşte bu yüzden sahte kalabalıklardansa yalnız kalmayı tercih ediyorsun.

Kalbin çok kırılmış!

Bu insanlar ne kadar bencil, ne kadar da yalancı değil mi? Sırf kendi çıkarları uğruna başkalarını üzmeyi çok seviyorlar. Senin de zamanında kalbini çok kırmışlar. Bu saatten sonra insanlara daha da uzaklaşmışsın. Kimseye kendini açmak istemiyorsun. Resmen kalbin paramparça hale gelmiş. İşte bu yüzden yalnızlığınla mutlusun. Kalbinin tekrar tekrar kırılmasındansa hayatını böyle yalnız geçirmeyi tercih ediyorsun. Sen insanlara değer verdikçe tepene tepene çıkıyorlar. Hak ettiğin değeri asla göstermiyorlar. İnsanları incitmemeye çalıştıkça sen inciniyorsun. Zaten hassas bir insansın bunları artık kaldıramıyorsun. Yalnızlık sana bu durumdan daha çok keyif veriyor. Tek başına takılıp istediğin gibi hareket ediyorsun. İnsanların dediklerine veya yaptıklarına takılmadan yaşıyorsun. Diğer türlü yok o niye böyle davranıyor diye kendi kendini yiyorsun. Yalnız takılmak senin için en iyisi..

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
teyla

EVEET DOĞRUUUU...Sahte kalabalıklardan nefret ediyorsun!

yusuf-baycan

Sen kalabalıklardan, yeni insan tanımaktan falan hiç hoşlanmıyorsun. Yeterince dostum var yenisine hiç gerek yok kafasındasın. İnsanların sahteliklerinden nefret ediyorsun. Herkesin kendini gösterme çabasından gülünç hale düştüğünü gördükçe onlara üzülüyorsun. Bunları görmekten o kadar sıkılmışsın ki kendi küçük çevrenle mutlu olmaya çalışıyorsun. Hayatında 1 ya da 2 kişi olsun senin için yeterli. Boşuna kalabalıklara karışmak istemiyorsun. İnsanların sürekli kendi hakkında bir şeyler anlatmasına artık dayanamıyorsun. Bu kadarına gerek bile yok. Sen kendi yakınlarınla sohbet etmeyi onlarla bir şey paylaşmayı daha çok seviyorsun. Yalnızlığı işte bu yüzden seviyorsun.

burak-cinge-iki

ilk defa bişeyi doğru bildiniz be

queen_of_the_7_kingdoms

Sahte kalabalıklardan nefret ediyorsun.Valla oyle de,aslında güvenim yok insanlara,sevmiyorum.

oznkutur

Sahte kalabalıklardan nefret ediyorsun! Kısacası yalnızlık paylaşılmaz :)

Görüş Bildir