Bu Neyin Kafası Şimdi? Derin Bir Özlemle Aklımızdan Çıkaramadığımız Dizi: Leyla ile Mecnun

-
Abone ol

Bazı şeyler tanımlanamaz, sevgisi anlatılamaz. Hep bir özlemle anacağımız, hayatlarımızdan asla çıkaramadığımız mükemmel dizi, Leyla ile Mecnun'u hep birlikte hatırlayalım!

1. Ah Mecnun! Anlatmaya kelimeler yetmez ama, çok sevdiği Leyla'sını trafik kazasında kaybetmiş, sonra karşısına çıkan Sedef ve Şirin arasında kalmış, ama ikisi tarafından da terk edilmiş, sonrasında bir başka Leyla'ya gönül vermiş Mecnun!

Açıköğretim İşletme okuyan, Kireçburnu çocuğu, rüyasına giren Ak Sakallı Dede ile yatağını, Az Sakallı Dede ile de yiyeceklerini paylaşan Mecnun'un kafasında sürekli bir şeyler olabilirdi. Fadime'nin düğünü, at, leblebi ya da süpermarket gibi.

2. Mecnun'un çocukluk arkadaşı, umudumuzu asla kaybetmememiz gerektiğinin yürüyen sembolü, dünyanın en güzel abisi İsmail!

+İsmail abiii!
-Hooooop

Kendisinin söylediğine göre sadelikten hoşlanırdı, ama onu sade görmek pek mümkün değildi. Işıl ışıl ceketler demek İsmail Abi demekti. Her gün bir başka işte çalışırdı.

"Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı olmadığının farkında değil misin acaba?

"Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı olmadığının farkında değil misin acaba?

3. Bencil, cimri, herkesin sinirini bozmayı başarabilen, her şeye rağmen çok sevilen ama bu sevgiyi menfaatleri için kullanmaktan kaçınmayan Erdal bakkal!

Bakgalım ben, bakgal!

Herkesin bildiği ve emin olduğu bir şey varsa o da şudur ki: "Çay, Erdal Bakkal'da içilir!"

4. Mecnun'un babası, başlarda taksi şoförü, sonra ev hanımı(!?) ve seyyar köftecilik mesleklerinin sahibi, gönlünü şoförlükten alamayan İskender Çınar!

Herkesin yardımına koşan İskender, bir kendi yardımına koşamamış, kendisini terk edip Almanya'ya giden eşinin peşinden kronik kalp hastalığına yakalanıp gidememişti.

Şans eseri İskender'in taksisine binmesiyle mahalleliye katılan hırsız ama kendini "performans sanatçısı" olarak tanımlayan Yavuz! Hırsızlık turnesine bile katılmış, ama bunu görme engelli sevdiği Zeynep'in gözlerini açtırmak için yapmıştı.

Zeynep onu terk ettiğinde mahvolmasına rağmen, karşısına resim öğretmeni Eylül çıktığında her şey değişmişti.

5. Eylül başlarda ona hep soğuk davranmış, sevmemiş olsa da sonra her şey değişmişti.

6. Mecnun'un rüyalarına girip ona yol gösteren, sonra rüyalarından çıkıp gerçek hayatına dahil olan, Leyla ile kavuşmasını sağlayıp o öldüğünde organlarının Sedef ve Şirin'e nakledilmesini sağlayan, mahalledeki huzuru da sağlayan Ak Sakallı Dede!

7. Varlıklı bir ailenin kızı olmasına rağmen asıl zenginliği gönlü olan, alçakgönüllü, Mecnun'un ilk Leyla'sı, kötü olmayı denediğinde bile başaramayan, trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan Leyla Yılmaz!

8. Leyla'nın ölümünden sonra onun kalbini alan, Mecnun için adını Leyla olarak değiştiren, son derece şeker ama olmayınca olmuyor dedirten, sonraları mahalleyi terk eden Şirin!

9. Leyla'nın akciğerini alan, Mecnun'un kalbini kazanmak için çabalayan, ama yapamayan, ikinci adı Leyla olan pizzacı Sedef!

10. Mecnun'un görür görmez aşık olduğu, İskender'in arkadaşının organizatör kızı Leyla Yedinci!

Dizide yer alan 7. Leyla olmasının da soyadıyla bir ilgisi var tabii...

11. Mecnun'un annesi, son derece alçakgönüllü ve bir tanecik oğlu Mecnun'a epey bir düşkün, ama sonraları eşi İskender'i terk edip Almanya'ya giden Pakize!

12. Erdal Bakkal'ın "Gözlüklü Çocuk" lakaplı çırağı, Mecnun'un kankası ve akıl hocası, çocuklar da sever dedirten Kaan!

13. Başlarda Leyla'nın sevgilisi, sonradan Mecnun'un düşmanı Arda!

14. Oto tamircide çalışan, Leyla Yedinci'ye aşık ama Mecnun'u abisi gibi gören Hidayet!

15. Ak Sakallı Dede'nin yerine, İskender tarafından huzurevinden alınan ve eve yerleştirilen Az Sakallı/Çakma Sakallı Dede!

16. Yavuz'u başlarda sevmediğini söyleyip onu üzen, sonrasında aşkını itiraf eden, tam evleneceklerken nikah masasında vurularak öldürülen Eylül!

17. Erdal Bakkal'ın biricik eşi, Almanya'daki yeğenini Mecnun ile evlendirmek isteyen, ne yazık ki doğum yaparken hayatını kaybeden Nurten!

18. Nurten'in yeğeni, Mecnun'la evlenmek için İstanbul'a gelen, tam evleneceklerken nikah masasında onu terk edip başkasıyla kaçan, sonra daldan dala gönlünü herkese kaptıran, en sonunda Joker'le kaçan Gotik Leyla!

19. Futbolcu, hep yedek olmasına rağmen hiç forma şansı bulamayan, bu durumdan sıkılıp bir ara Karabasan'a çalışmaya başlayan, sonra mahalleliden özür dileyen Kamil!

20. Mecnun'un Fuzuli'den aldığı, kendisine yastık denmesinden hoşlanmayan Kırlent Hakkı!

21. Mahallenin en yaşlısı, en akıl danışılanı, farklı farklı evlerde yaşayan, herkesin çok sevdiği Tonton teyze!

"O gemi bir gün gelecek!"

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
chumbawamba

Hala izlerim :D

boslafebesi

Millet hep orijinal Leyla'yı tercih ediyor. Neden bilmiyorum ama bana Leyla Yedinci hep daha iyi geldi :) Arda diziye girdiği ilk bölümde Ezgi'ye yaptıklarından sonra orospu cocuğu geldi orospu cocuğu gitti

akustik-kadin

Giden döner mi? Bu acı geçer mi?

itsgoddes

İnanılmaz sevdiğim bir diziydi daha yeni öğrendim ki Ezgi'yi sırf dövüldüğünü anlattığı için kovmuşlar. O zaman bir soğudum, bir daha o büyük aşkım geri gelemedi...

vilyimvolis

Beyler Koton'a mecnunun hırkasından gelmiş ben aldım :)

penguen-geri-dondu

bey değilim ama merak ettim bakcam

penguen-geri-dondu

buldum

vilyimvolis

güzel dimi :)

penguen-geri-dondu

yani evet ama bence bayanlar da giyebilir

vilyimvolis

aynen giyebilir, kollar uzun biraz ama çok rahat, tam depresyon hırkası, alabilirisn bence

penguen-geri-dondu

hahh depresyonsa tam bana göre :)

Görüş Bildir