Bu Görsel-Psikolojik Test, Kişilik Problemini Ortaya Çıkaracak!

Psikoloji Testleri
447PAYLAŞIM

Bu görsel - psikolojik test, kişilik problemini ortaya çıkaracak! 

Eğer hazırsan;

Haydi teste!

1. Öncelikle, cinsiyetini öğrenebilir miyiz?

Kadın
Erkek
Ne fark eder?

2. Söyle bakalım, aşağıdaki görsele baktığın zaman kadının ne hissettiğini düşünüyorsun?

Hayaline kavuştuğunu
Özgürlüğü iliklerine kadar hissettiğini
Sevdiğine kavuştuğunu
Sadece yağmurun tadını çıkardığını
Diğer

3. Bu görsele 3 saniye bakıp gözlerini kapattığında hangi rengi daha baskın görüyorsun?

4. Peki görsele baktığında burada ne hissediyorsun?

Bir kadının diğer bir kadının gözyaşlarını sildiğini.
Kadının yanında sadece kadın olduğunu gösteren bir görsel olduğunu görüyorum.
Kötü anımızda yanımızda olacak bir insanın olması gerektiğini görüyorum...
İki üzgün kadın görüyorum...

5. Imm... Şöyle bir keyif kahvesi içecek olsan şekerli mi içersin yoksa şekersiz mi?

Şekerli
Şekersiz

6. Imm... Görselin ortasındaki noktaya 5 saniye kadar odaklandığında ne görüyorsun?

7. Bu görseli gördüğünde içinde hissettiğin şey bunlardan hangisi oldu?

Sıcacık bir yuvanın verdiği mutluluk hissini oluşturdu.
Her ne olursa olsun içimizdeki şefkatin, merhametin hala var olduğu duygusunu oluşturdu.
Çocukluğun ne kadar masum, sevgi dolu olduğunu hissettirdi.
Daha farklı şeyler...

8. Peki bu görsele baktığında ilk olarak ne görüyorsun?

9. Son olarak, görsele sadece ve sadece 5 saniye bak ve ne hissettiğini bize söyle de testi bitirelim.

Hem kendine hem de başkalarına olan inancını kaybetmen...

Bu görsel - psikolojik teste göre senin en büyük kişilik problemin hem kendine hem de kimseye karşı bir inancının olmaması diyebiliriz. Hayatında inandığın ne varsa sanki bu zamana kadar birer birer yok olmuş gibi. Kendi içinde yaşadığın çekişmeler var ve artık neye inanacağını bir türlü bilmiyorsun. Ama en kötüsü bile artık kendine bile inanmaman. Çünkü insan kendine inanmadığı sürece ne başkasına ne de hayallerinin gerçekleşebileceğine inanır. Bu hayat onun için çok daha üzücü olur. Hiçbir şey yapmak istemez, yaşadığı andan keyif almaz ve giderek yalnızlaşır. İşte bu yüzden insanın ilk başta kendine inanması gerekir. İşte o zaman başkalarının bile sana inanmasına gerek kalmaz. O gücü kendinde hissetmen gerekir. Yoksa yaptığın işin hiçbir anlamı olmaz. Biliyorum, kendini çoğu zaman kötü hissediyorsun. Kime kendini açsan bir şekilde seni hayal kırıklığına düşürüyor. Ama herkes veya her şey aynı değil. Kendine inanmaya başladıktan sonra emin ol gerisi gelecektir. Belki de bu mutsuzluklarının tek sebebi bu sorundur. Sen her şeyi yapabilecek güce sahipsin, bunu sakın ama sakın unutma. Kendine olan inancını da hiçbir zaman yitirme. Bazı şeyler eğer olmuyorsa ya daha iyisi seni bekliyordur ya da daha çok çabalaman gerektiğindendir. Emin ol, sen kendine inandığında her şey çok daha güzel olacak...

Her şeyi takıntı haline getirmek...

Bu görsel - psikolojik teste göre senin kişilik problemin takıntılı olmak. Kendi içinde her söyleneni veya hareketi kendine yoruyor, bunu takıntı haline getiriyorsun. İnsanlar arasında bunu belli eden bir insan değilsin. Ortamda kötü bir şey söylendiğini düşünsen bile gülüp geçiyorsun. Kimse senin o anda içinde kopan fırtınaları fark etmiyor bile. Gece evde yatağına uzandığın anda gün içinde takıntı haline getirdiğin her şey bir film şeridi gibi gözünün önünden geçiyor. Hepsini tek tek düşünüp kendini üzüyorsun. O kadar duygusal bir yapın var ki, bunu kimsenin bilmesini istemiyorsun. Çünkü bunu bildiklerinde senin zayıflıklarından vuracağını düşünüyorsun. Takıntılarınla kendi başına kalmak istiyorsun ama bu da seni oldukça yalnızlaştırıyor. Bunun en büyük sebebi de senin kendinden başka herkese daha çok değer vermenden kaynaklanıyor. Senin hakkında ne düşündüklerine çok önem veriyorsun. Bazen kendini o kadar kaptırıyorsun ki, kendi kişiliğinin dışına çıkıyorsun ister istemez. Hayat insanların senin hakkında ne söylediğini önemseyecek kadar uzun değil. Sen ne yaparsan yap insanlar mutlaka söyleyecek bir şeyler bulacak. O yüzden kendine takıntı yapmaktan vazgeçmeli ve nasıl bir insan olmak istiyorsan öyle olmalısın. Unutma sen ne yaparsan yap çok değerlisin. Diğerleri kim ki seni bu kadar üzebilir? İşte bu yüzden kendi yolunda ilerlemelisin. Emin ol, çok daha mutlu olacaksın.

Her şeyin en kötüsünü düşünmek...

Bu görsel - psikolojik teste göre senin en büyük kişilik problemin her şeyin en kötüsünü düşünmek. Başına gelen her olayda inanılmaz karamsar bir insan oluyorsun. En ufak bir şeyde bile hemen bir paniğe kapılıyorsun. Sanki dünyanın sonu gelecekmiş gibi kendini paranoya yapıyorsun. Bunu sebebi aslında daha önce yaşadığın travmasal bir olay da olabilir. Çünkü içinde büyük bir korku var ve o seni panik haline sokuyor. Aslında o kadar da kötü düşünülecek bir şey yokken kafanda olabilecek bütün senaryoları aklına getiriyorsun. Belki yalnız kalmaktan belki üzülmekten belki kandırılmaktan ya da diğerlerinin senin hakkında ne düşüneceğinden korkuyorsundur. Bu karamsarlığın ya da umutsuzluğun altında yatan korku seni resmen esir almış durumda. O yüzden her an bir şey olacak korkusuyla yaşıyorsun. Hepimizin hayatında yer edinmiş bazı korkuları var. Yalnız değilsin. Sadece bunun üstesinden gelmek istiyorsan önlem alman gerekiyor. Çünkü bu panik hali seni oldukça yıpratıyor gibi. Karamsar düşünmekten vazgeçmeli hayata daha olumlu bakmalısın. Herkesin dediği gibi "pozitif ol" falan demeyeceğim. Ama kendini tanıyan en iyi kişi yine sensin. Sadece bunun üstesinden gelmek için adım atmalısın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
murat-genc6

takıntı)

linda-samuel

Her şeyi takıntı haline getirmek

gzm-ynklr

Her şeyi takıntı haline getirmek...

queen_of_the_7_kingdoms

Hem kendine hem de başkalarına olan inancını kaybetmen... Bu görsel - psikolojik teste göre senin en büyük kişilik problemin hem kendine hem de kimseye karşı bir inancının olmaması diyebiliriz. Hayatında inandığın ne varsa sanki bu zamana kadar birer birer yok olmuş gibi. Kendi içinde yaşadığın çekişmeler var ve artık neye inanacağını bir türlü bilmiyorsun. Ama en kötüsü bile artık kendine bile inanmaman. Çünkü insan kendine inanmadığı sürece ne başkasına ne de hayallerinin gerçekleşebileceğine inanır. Bu hayat onun için çok daha üzücü olur. Hiçbir şey yapmak istemez, yaşadığı andan keyif almaz ve giderek yalnızlaşır.

queen_of_the_7_kingdoms

İşte bu yüzden insanın ilk başta kendine inanması gerekir. İşte o zaman başkalarının bile sana inanmasına gerek kalmaz. O gücü kendinde hissetmen gerekir. Yoksa yaptığın işin hiçbir anlamı olmaz. Biliyorum, kendini çoğu zaman kötü hissediyorsun. Kime kendini açsan bir şekilde seni hayal kırıklığına düşürüyor. Ama herkes veya her şey aynı değil. Kendine inanmaya başladıktan sonra emin ol gerisi gelecektir. Belki de bu mutsuzluklarının tek sebebi bu sorundur. Sen her şeyi yapabilecek güce sahipsin, bunu sakın ama sakın unutma. Kendine olan inancını da hiçbir zaman yitirme. Bazı şeyler eğer olmuyorsa ya daha iyisi seni bekliyordur ya da daha çok çabalaman gerektiğindendir. Emin ol, sen kendine inandığında her şey çok daha güzel olacak...Kendime inancımı kaybetmedim ama bazı şeyler tek başına çok zor..

Görüş Bildir