Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Evet Hayır Testi Mantık Duygusallık Ağırlığını Söylüyor!

450PAYLAŞIM

Bakalım aklın mı yoksa kalbin mi önde?

1. Aşık olmadığın fakat hoşlandığın ve vakit geçirmeyi sevdiğin biriyle ilişkini devam ettirir misin?

2. Uzun süre kin tutabilir misin peki?

3. Yaptığın işten kazandığın para o işten aldığın tatminden daha değerli mi sence?

4. Okuduklarında ve izlediklerinde gerçek hikayeleri kurgu olanlardan daha çok mu tercih edersin?

5. Arkadaşlarınla haftaiçi dışarı çıktın diyelim. Kalkmak istediğinde bir saat daha oturman konusunda ısrar ettiler. Saat de bir hayli geç olmuş durumda ve senin de yarın sabah projen var. Yine de kalır mısın?

6. Kağıt üzerinde tam senin gibi görünen bir iş, görüşmeye gittiğinde sende o an kötü bir his uyandırdı diyelim. İşi alma kararında bu his etkili olur mu?

7. Diyelim ki vergi iadesinden eline 500 lira gibi bir miktar geçti. Bu paranın yarısını birikim hesabına atar mısın?

Hisler > Mantık çıktı!

Verdiğin cevaplara göre sen daha duygusal çıktın! İçgüdülerine göre hareket eder, onlara güvenmeyi bilirsin. Bazen seni hayal kırıklığıyla yüz yüze getirse de genelde doğru olan seçimleri bu şekilde yapmayı başarırsın. Tutkular senin büyük önceliğin olmalı, hem kariyerinde hem de ilişkilerinde.

Mantık > Hisler çıktı!

Verdiğin cevaplara göre senin için mantık daha önde. Bir karar vermeden önce enine boyuna düşünür, ihtimalleri sıralarsın. Uzun vadede yararlı olacağını bildiğin şeyin küçük dertlerine takılmaz, çalışkanlığından ödün vermezsin. Hesaplamadan risk almak hiç sana göre değil. Sana yararı olmayacağını bildiğin bir ilişkiye de hiç ama hiç okey değilsin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fnaf-chicas

Hisler > Mantık çıktı! Verdiğin cevaplara göre sen daha duygusal çıktın! İçgüdülerine göre hareket eder, onlara güvenmeyi bilirsin. Bazen seni hayal kırıklığıyla yüz yüze getirse de genelde doğru olan seçimleri bu şekilde yapmayı başarırsın. Tutkular senin büyük önceliğin olmalı, hem kariyerinde hem de ilişkilerinde.

melisa-downey-jr.

hisler mantık

bebekimm

hisler< mantık

seyma193

Mantık > Hisler çıktı!

harry-potter-

Mantık > Hisler çıktı! Verdiğin cevaplara göre senin için mantık daha önde. Bir karar vermeden önce enine boyuna düşünür, ihtimalleri sıralarsın. Uzun vadede yararlı olacağını bildiğin şeyin küçük dertlerine takılmaz, çalışkanlığından ödün vermezsin. Hesaplamadan risk almak hiç sana göre değil. Sana yararı olmayacağını bildiğin bir ilişkiye de hiç ama hiç okey değilsin.

Görüş Bildir