Görüş Bildir
Haberler
Bu Bir Black Mirror Bölümü Değil! Hollanda'da İşten Kovulacak Personeli Çalışanlar Belirledi

etiket Bu Bir Black Mirror Bölümü Değil! Hollanda'da İşten Kovulacak Personeli Çalışanlar Belirledi

Batuhan
21.11.2018 - 19:33 Son Güncelleme: 22.11.2018 - 11:43

Şirketlerde yaşanan ekonomik krizlerin en bilinen çözümü çalışanları işten çıkartmak olarak bilinir. Bu kez yaşanan olay ise insanlara 'acımasız' iş dünyasının neler yapabileceğini gösterir nitelikte. Hollanda'da ekonomik sıkıntıya düşen bir şirket işten çıkarılacakları şirket çalışanlarının oyları ile belirledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Euronews'te yer alan habere göre, Maassluis merkezli Keytoe adlı şirket mali sıkıntılar sebebiyle 45 çalışanından 5'ini işten çıkarma kararı aldı. Yeniden yapılanma planının kurbanlarını belirlemek için ise personelden oy kullanmasını istedi.

Müşteri kaybı işten çıkartmaları kaçınılmaz hale getirdi

Müşteri kaybı işten çıkartmaları kaçınılmaz hale getirdi

Pazarlama ve danışmanlık şirketi Keytoe birkaç büyük müşterisini kaybetti. Yeni müşteriler aramak şirketin devamlılığını sağlamak için yeterli değildi ve işten çıkarma kaçınılmaz hale geldi.

Çalışanlar kağıtlara gitmesini istediği bir ya da birkaç ismi yazdı

Çalışanlar kağıtlara gitmesini istediği bir ya da birkaç ismi yazdı

Kovulacak olanları belirlemek için çağrılan personel kağıtlara gitmesini istediği bir ya da birkaç ismi yazdı. Bir şirket çalışanı 'Maaşlar halka açık, bu yüzden tasarrufları değerlendirmek kolaydı ve devam eden önemli projeleri, onları yürüten insanları da hesaba kattık.' şeklinde konuştu.

"Bu kararın çalışma arkadaşlarınız tarafından alınması kovulmaktan çok daha ağır"

"Bu kararın çalışma arkadaşlarınız tarafından alınması kovulmaktan çok daha ağır"

Oylama sonrası işine son verilecek 5 kişi belirlendi. 23 yaşındaki Raphael Schuler de bu isimlerden biriydi. Genç adam 'Bu kararın çalışma arkadaşlarınız tarafından alınması kovulmaktan çok daha ağır. Kriterler objektif; son zamanlardaki performansımızı baz alıyorlar. Ama belki de son günlerde bir şey yaşadım, kafamı meşgul eden bir şeyler oldu ve bu da performansımı etkiledi. Patron konuya daha hakim olduğu için daha iyi bir karar alırdı diye düşünüyorum. Oy veren çalışanların elinde tüm kartlar yoktu.' dedi.

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
428
141
71
48
38
12
10
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Su Toprak

Şu da var, acaba adaletli bir oylama mıydı? Mesela Türkiye'de olsa en başarılı olanı gönderirler. Oylama kriterleri de şu olurdu: Ayşe'nin yeni çocuğu doğdu,... Devamını Gör

Hipergrafi

Avrupa yakasında Saadettin bey oylamayla işten çıkarma yapmayı denemişti. Tüm ofis herkesin nefret ettiği ortak isim Burhan diye hiç korkmayıp rahat davranır... Devamını Gör

Hulusi Baba

Kovulmaktan çok daha ağır bir şey... Ama patronun kafa rahat, "Nasılsa ben kovmadım?" diyecek.. Rezalet bir uygulama..

Farkeden_Adam

Lan orası survivor adası mı ? Konsey mi yapıyorsunuz mk bu nedir ya !!