Görüş Bildir

Brezilya’da Uçak Kazasından Kurtulan Pilot Ormanda 36 Gün Yaşam Mücadelesi Verdi

Haberler
> Brezilya’da Uçak Kazasından Kurtulan Pilot Ormanda 36 Gün Yaşam Mücadelesi Verdi

Antonio Sena adlı pilot Brezilya'daki Amazon ormanlarının derinliklerine düştükten sonra 36 gün boyunca ölüm kalım savaşı verdi. Pilot kuş yumurtaları ve bitkiler yiyerek hayatta kaldığını belirtti.

Brezilya’da Ocak ayında Cessna 210 tipi tek motorlu uçakla uçuş yapan pilot Antonio Sena, uçağın motorunda meydana gelen arıza sonucu Amazon ormanına acil iniş yaptı Sena’nın acil niş sonrası uçaktan atladı. Yere çakılan uçağın ise alevler için yandığı ifade edildi. Uçağın radardan kaybolduğunu fark eden yetkililer, her yerde Sena’yı aramaya başladı.Sena'dan ümidi kesen yetkililer, bir hafta süren arama kurtarma çalışmaları sırasında ne uçağın enkazına ne de Sena'ya ulaşabildi. Sena'nın öldüğünü düşünen arama kurtmarma ekipleri, arama kurtarma çalışmasını tamamlamaya karar verdi.

"Hayatta kalmak için bana güç veren tek şey aileme olan sevgimdi"

"Hayatta kalmak için bana güç veren tek şey aileme olan sevgimdi"

Ormanda bazı kuşların yumurtaları, ve bitkilerle beslendiğini ifade eden Sena, aradan geçen 36 günün ardından şans eseri kestane toplayan bir grupla karşılaştığını ve kurtarıldığını belirtti. Yerel medyaya açıklama yapan Sena, “Hayatta kalmak için bana güç veren tek şey aileme olan sevgimdi” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
104
34
14
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Melih Ugur Oktar

netflix'e duyurulur

Putler

Bulunduğuna nası sevinmiş gariban, fotoğraf konuşuyo resmen. :)

Selot

amazonda 36 gün. ben 36 dakıka dayanmazdım herhalde. survivor'ın kralı olmuş adam. açlığı geçtim amazonda hala keşfeldimemiş milyonlarca böcek yılan türü, il... Devamını Gör